پمپ غلیظ کش اصطلاحا به پمپ هایی اطلاق می شودکه قادر به انتقال مواد با غلظتهای مختلف می باشند که از جمله پمپ های غلیظ کش می توان پمپ اسکرو (مونو پمپ) را نام برد که یک نوع پمپ جابجایی مثبت است. . اساس کار آن بدین صورت است که با چرخش الکتروموتور و به واسطه شافت متصل به گاردان و مفاضل انتقال نیرو، روتور که یک پیچ به گام بزرگ است در داخل یک محفظه لاستیکی به نام استاتور که دارای گام دو برابر روتور است به گردش در آمده و به خاطر اختلاف گام و فضای موجود بین روتور و استاتور جریان مداوم سیال از قسمت تغذیه به خروجی پمپ امکان پذیر می باشد

پمپ غلیظ کش برای انتقال مواد شیمایی هم استفاده می شود مشروط به اینکه ساختار و سازه های پمپ متناسب با مواد اسیدی و شیمیایی در نظر گرفته شده باشدکه در این حالت عمدتا پمپ را به نام پمپ انتقال مواد شیمیایی می شناسیم و با وجود شباهت های زیادی که در ساختار این پمپ ها وجود دارد نوع بدنه وجنس قطعات به کار گرفته شده در این پمپ متفاوت است.

پمپ غلیظ کش
                     پمپ غلیظ کش

نحوه عملکرد پمپ غلیظ کش

پمپ غلیظ کش به نام پمپ خمیر کش هم نامیده می شود که در شرکت های صنعتی جهان کاربرد دارد.

نحوه کار پمپ غلیظ کش به این صورت است که اول الکتروموتور شروع به گردش می کند و با کمک شافتی که به گاردن و مفاصل انتقال نیرو و روتور اتصال داده شده است در داخل استاتور به گردش در می آید با ایجاد اختلاف گام و فضای خالی بین روتور و استاتور باعث انتقال مواد از قسمت ورودی یا تغذیه به سمت خروجی پمپ می شود.

 

پمپ دنده ای
                   پمپ اسکرو

ویژگی پمپ غلیظ کش

یکی دیگر از ویژگی پمپ غلیظ کش خود مکش بودن آن است که ناشی از قدرت بالای این نوع دستگاه است. این ویژگی باعث می شود که سیال با هر نوع ویسکوزیته از کم تا زیاد مورد انتقال به هر نقطه ای قرار گیرد.

انواع پمپ غلیظ کش

پمپ دنده ای

پمپ دیافراگمی

پمپ اسکرو

پمپ های گوشواره ای

پمپ های لوپ پمپ

دو نوع پمپ داخلی و خارجی داریم که بیشتر این دو نوع استفاده می شود.

پمپ غلیظ کش داخلی:

این پمپ برای انتقال سیالات بسیار رقیق یا بسیار غلیظ است مثل آسفالت کاربرد دارد. ساختار پمپ غلیظ کش حرفه ای باعث می شود که بتوان از آن برای انتقال سیالات با انواع ویسکوزیته از پایین تا بالا استفاده کرد.

پمپ غلیظ کش خارجی:

کاربرد این نوع پمپ از پمپ داخلی بیشتر است. همانطور که معلوم است دو چرخ دنده رو هم قرار میگیرند که این نیرو وارده موجب چرخش و انتقال آب می شود.

کاربرد پمپ های غلیظ کش داخلی

پمپاژ حلال، روغن ها و سیالات غلیظ

پمپاژ انواع سوخت مانند بنزین و گازوئیل

پمپاژ مواد با ویسکوزیته بالا

پمپاژ ایزوسیانات و پلی یون

پمپاژ مواد صنایع غذایی مانند شکلات

پمپاژ مواد زرین و پلیمر

متریال پمپ غلیظ کش داخلی

جنس بدنه چدن و یا فولاد ضد زنگ است

جنس چرخنده از فولاد، فولاد ضد زنگ یا چدن است

مزایای پمپ  غلیظ کش داخلی:

ساختار ساده و موارئ تشکسل دهنده آن دو چرخ دنده اصلی

بدون نوسان در خروجی

دارای سیستم آسان در تعمیر و نگهداری

نصب آن بسیار ساده

دارای انعطاف پذیری

دارای سیستم خود مکش

قابلیت یک طرفه کردن سیال را دارد.

کاربرد پمپ غلیظ کش خارجی:

پمپاژ روانکاوهای صنعتی و روغن های داغ

پمپاژ مواد شیمیایی

پمپاژ روغن های هیدرولیکی

پمپاژ مواد اسیدی و بازی

متریال پمپ خارجی:

جنس بدنه و چرخ دنده از چدن خاکستری، داکتیل، برنز و پلیمر

جنس بوش از مواد استیل، برنزی و کربن

جنس شفت از استیل، سرامیک یا فولاد

پمپ های مقوایی یا پمپ های خمیر کش از نوع پمپ های گریز از مرکز حلزونی بوده که در پمپ صنایع  غذایی، بهداشتی و صنعتی کاربرد فراوان دارد. خرید پمپ غلیظ کش که مزایا آن داشتن خمره حلزونی شکل بوده که در طراحی این مدل هرچقدر به سمت خروجی محفظه نزدیک می شویم اندازه آن بزرگتر و انحنای خروجی محفظه به دلیل جلوگیری از سایش کمتر شده است درهمین مجموعه امکان پذیر می باشد. این پمپ ها در اندازه های 2 تا 10 اینچ در دو نوع چدنی و تمام استیل تولید می شود. این دستگاه از می توانید از تولید کنندگان که در این زمینه فعالیت می کنند تهیه کنید شرکت تلمبه توس (مونو پمپ ایران) بزرگ ترین تولید کننده انواع پمپ ها بوده

خرید پمپ غلیظ کش:

تا اینجا نواع و کاربرد های پمپ های غلیظ کش را باهم بررسی کردیم نکته ای که حائز اهمیت است نحوه خرید پمپ غلیظ کش است. از کجا تهیه کنیم؟ شرکت تلمه توس ( مونو پمپ ایران) با سابقه درخشانی که در تولید انواع پمپ ها و مونو پمپ ها دارد توانسته به امتیاز بالایی بین دیگر رقیبان برسد. این مجموعه تولید کننده است و از لحاظ قیمت بسیار مقرون بصرفه بوده تمامی دستگاه ها با طول عمر بلند و همچنین از بهترین متریال بر اساس استاندارد های جهان ساخته شده است.

از دیگر تولیدات این شرکت می توان به پمپ های زیر اشاره کرد:

پمپ جابجایی مثبت

پمپ جابجایی غیر مثبت

پمپ دورانی

پمپ اسکرو

پمپ معدنی

پمپ صنایع فولاد

پمپ بتنی

قیمت پمپ غلیظ کش تلمبه توس:

پمپ های غلیظ کش با توجه به نوع متریال اجزا پمپ، سیستم نیروی محرکه، سیستم آببندی قیمت گذاری می شوند. شرکت تلمبه توس پس از اخذ اطلاعات دقیق از شرایط عملکرد و مشخصات شیمیایی و فیزیکی سیال و قابل پمپاژ از مشتریان محترم نسبت به ارائه پیشنهاداتی و مالی (با نازلترین قیمت) اقدام می نماید.

پمپ انتقال فاضلاب، پمپ خود مکش فاضلاب، انواع روتاری پمپ و پمپ استیل از لحاظ کاربردی و قیمت با دیگر پمپ ها متفاوت است. پمپ حلزونی از لحاظ کارایی مقرون بصرفه بوده و تعمیر و نگهداری آنها بسیار آسان است. همچنین برای استفاده در صنایع سیستم آب بندی این پمپ ها از پکینگ به سیل مکانیکی تغییر خواهد کرد.

“جهت خرید و مشاوره رایگان با ما، می توانید از اطلاعات زیر استفاده کنید”

مشهد، پیامبر اعظم (بزرگراه آسيايي) 25 و 27

 پلاک 69، واحد 4 شرکت تلمبه توس

   36650114 – 051

 36650941 – 051

09155155811

09010567595 🟢