پمپ دورانی بصورت ثابت و کاملا یک نواخت سیال را از داخل محفظه خود به بیرون هدایت می کنند. پمپ های دورانی از دسته بندی پمپ های جابجایی مثبت است. پمپ وسیله ای است مکانیکی که برای جابجایی سیالات استفاده می شود. پمپ نیروی مکانیکی را از یک منبع خارجی دریافت می کند و آن را به سیال انتقال می دهد این کار باعث افزایش فشار و در نهایت انتقال آن به محل مورد نظر، حال چه با ارتفاع بالاتر و یا پایین تر می شود; می توان گفت پمپ وسیله ای است که سیال را از محلی به محل دیگر منتقل می کند. می توانید انواع مونو پمپ ها را در این صفحه بررسی کنید.

انواع پمپ های دورانی:

  1. پمپ چرخ دنده ای (Gear Pump)
  2. پمپ پره ای (Vane Pump)
  3. پمپ پیچی
  4. پمپ پیچوار

حال به بررسی این موارد می پردازیم:

پمپ دنده ای:

این پمپ دو چرخ دنده دارد که روی همدیگر در یک محظه قرار گرفته اند. یکی از چرخ دنده ها ثابت و دیگری محرک موتور متصل بوده هنگامی که موتور پمپ شروع به کار کرده و چرخ دنده ای که به محرک موتور متصل می باشد شروع به حرکت می کند. مقدار آبدهی در این پمپ ها با تغیر سرعت گردش می توان تغیر داد. به این نوع پمپ ها جابجایی مثبت می گویند

دنده ای | پمپ دنده ای
                  پمپ دنده ای

شرکت تلمبه توس تولید کننده انواع پمپ های: پمپ بشکه کش، انواع پمپ روتاری، پمپ جابجایی غیر مثبت و پمپ استیل می باشد.

پمپ پره ای:

پمپ پره ای یک پمپ جا بجایی مثبت است که شامل پره هایی نصب شده روی روتوری است که درون حفره جای دارد. در بعضی از موارد این پره ها طول های مختلفی دارد برای حفظ ارتباط دیوراه هایی که پمپ در آن گردش دارد.

پمپ اسکرو:

پمپ های اسکرو و یا پیچی (Screw) ساخت شرکت تلمبه توس که از نوع پمپ های با روتور مارپیچی خارج از مرکز می باشد. نوع خاصی از انواع پمپ های روتاری با پمپ جابجایی مثبت از تک روتوری هستند. که دندانه های روتور نسبت به محور چرخشی به صورت خارج از مرکز قرار دارند و در تماس با دندانه های داخلی استاتور حفره هایی می سازندکه هنگام چرخش روتور، سیال به تله افتاده در داخل ایم حفره ها در طول خط مرکزی محور با این فشار جابجا می شوند.

کاربرد پمپ های دورانی:

ماشین های افزار

صنایع هواپیمایی

اتومبیل ها

پرس ها و سیستم های انتقال سرعت

تفاوت پمپ های دورانی با پمپ معدنی چیست؟

کاربرد پمپ دورانی در روی یگانه های شناور:

در روی یگانه های شناور، پمپ های چرخ دنده ای اغلب برای انتقال روغن روان سازی به ماشین آلات مورد استفاده قرار می گیرد. این پمپ ها را پمپ های روغنی می نامند. پمپ های دنده ای در سیستم های هیدرولیکی (روغن) نیز موارد استعمال زیاد دارند. یک پمپ چرخ دنده ای ممکن است بوسیله توربین بخار یا موتور الکتریکی یا در مورد پمپ دستی بوسیله یک هندل دستی بکار افتد. پمپ های پیچی در بیشتر موارد به عنوان پمپ های سرویس سوخت پمپ (گازوئیل) به کار می روند. آنها می توانند سوخت را تا فشار 1000 پوند بر اینج به مشعلهای دیگ بخار برسانند. یک پمپ پیچی را می توان بوسیله توربین بخار یا موتور الکتریکی به کار انداخت.

برای اطلاع از قیمت های پمپ مهندسی معکوس، پمپ پالایشگاهی، پمپ صنایع پتروشیمی، پمپ صنایع غذایی با تلمبه توس همراه باشید.

عملکرد پمپ های دورانی:

پمپ های گریز از مرکز، سرعت جریال سیال را بطور زیادی بالا می برند در حالیکه پمپ های دورانی بطور ثابت و یک نواختی سیال را از داخل محفظه خود بیرون میرانند، این پمپ یک پمپ با رانش یا جابجایی مثبت بوده و یک حرکت دورانی را انجام می دهد در حالیکه یک پمپ گریز از مرکز یک پمپ با جابجایی منفی می باشد.

ساختمان پمپ های دورانی:

در مجموع باید گفت که ساختمان پمپ های دورانی طوری است که بسیار پر کار و قابل اعتماد بوده و عمر آنها نیز طولانی است. با توجه به اینکه این پمپ ها در مدار هیدرولیکی بکار می روند تا تحت فشار و با سرعت دورانی زیادی کار می کنند. بهتر است کلیه عناصر مصرف شده در آنها را از بهترین و قابل اعتماد ترین مواد انتخاب و استفاده نمود.

پمپ | پمپ دورانی
              پمپ دورانی (هیدرولیک)

خصوصیات مهم پمپ دورانی:

یکی از خصوصیات این پمپ ها قابلیت کنترل فشار خروجی از پمپ با تنظیم سرعت چرخش اجزا دوار آن می باشد. یکی از مسائل مهم این نوع پمپ ها، قابلیت خوردگی سیال می باشد. لذا در مورد جریان هایی که می توانند خاصیت خوردگی سایش روی اجزایه دوار ایجاد کنند، با کشیدن پوشش بر روی آنها از خوردگی جلوگیری نمود.

خرید پمپ دورانی:

پمپ دورانی انواع مختلفی دارد عبارتند از:  چرخ دنده ای، پره کشویی، پره نوسانی، تیغه ای، پیچی هرکدام از آنها سیال را به طریق مشابهی، با به تله انداختن سیال توسط چرخ دنده های دورانی با فشار چابجا می کنند. پمپ های دورانی را می توانید بصورت آنلاین از شرکت تلمبه توس که خود تولید کننده در انواع پمپ ها هستند تهیه کنید.  از دیگر پمپ هایی که می توانید از شرکت تلمیه توس تهیه کنید عبارتند از:

مونو پمپ فوم بتن

پمپ انتقال فاضلاب

پمپ خود مکش فاضلاب

و دیگر پمپ های که نام برده شده است

قیمت پمپ دورانی :

قیمت ها در حال بروز رسانی می باشد برای اطلاع از قیمت ها و نحوه خرید می توانید با کارشناسان فروش ما تماس بگیرید.

“جهت خرید و مشاوره رایگان با ما، می توانید از اطلاعات زیر استفاده کنید”

 

مشهد، پیامبر اعظم (بزرگراه آسيايي) 25 و 27

 پلاک 69، واحد 4 شرکت تلمبه توس

   36650114 – 051

 36650941 – 051

09155155811

09010567595 🟢