• yafa
  • جولای 04, 2021
  • بدون دیدگاه

پمپ یکی از مهم ترین تجهیزات برای انتقال سیالات مختلف است. پمپ انرژی الکتریسته را به انرژی مکانیکی تبدیل کرده و سیال را با فشار و سرعت مشخص به سمت خروجی هدایت می کنند. پمپ از یک سیستم منسجم تشکیل شده و در اصطلاح کلی دستگاه پمپ را شامل می شود.

 

پمپ صنایع غذایی
                   پمپ صنایع غذایی 

پمپ مخصوص کارخانه جات صنایع غذایی را می توان با توجه به سیال عبوری از پمپ، مسافت مورد نیاز برای جابه جایی و میزان حجم سیال جابه جا شده بررسی کرد.  پمپ صنایع غذایی مخصوص کارخانه جات را می توان از لحاظ نوع ساختار، نوع کاربری و شرایط محیطی به دسته های مختلفی تقسیم کرد. شرکت تلمبه توس (مونو پمپ ایران) یکی از تولید کنندگان کشور است که انواع پمپ مخصوص کارخانه جات صنایع غذایی را برای نیاز های مختلف ارائه می دهد. این پمپ را می توانید از مجموعه تلمبه توس تهیه کنید از دیگر تولیدات این مجموعه:  پمپ معدنی و پمپ بتنی می باشد.

کاربرد پمپ صنایع غذایی:

پمپ صنایع غذایی روشی مناسب جهت پمپاژ مواد غذایی بدون آسیب رسانی به بافت مواد، قابلیت کنترل حجم مواد خروجی با کنترل دور پمپ، بدون نیاز به تعویض لوارم یدکی، فولاد ضد زنگ ، مقاوم به حرارت تا 130 درجه سانتی گراد ، مقاوم به مواد شیمیایی مانند(شکلات، خامه، پنیر، ماست، انواع کنستانتره، مربا، عسل، انواع پالپ، سس و…..) است

انواع پمپ ها در صنایع غذایی:

اسکرو پمپ (مونو پمپ)

اسکرو پمپ از نوع پمپ های با روتور مارپیچی خارج از مرکز که معروف به مونو پمپ می باشد یکی از مدل پمپ های مخصوص صنایع غذایی می باشد. کاربرد های فراوانی در این صنعت جهت انتقال انواع مواد با ویسکوزیته و غلظتهای مختلف را دارد.

پمپ پیستونی
                         پمپ پیستونی

پمپ سانتریفیوژ:

پمپ های گریز از مرکز (سانتریفیوژ) نمونه کاربردی پمپ های با جابجایی غیرمثبت دارند.

پمپ دنده خارجی:

در این پمپ ها یکی از چرخ دنده ها به محرک متصل بوده و چرخ دنده دیگر هرزگرد می باشد. با چرخش محور و دور شدن دنده های چرخ دنده ها از هم با ایجاد خلاء نسبی روغن به فضای بین چرخ دنده ها و پوسته ها کشیده شده و به سمت خروجی رانده می شود.

پمپ داخلی:

این پمپ ها بیشتر به منطور روغنکاری و تغذیه در فشار های کمتر از Psi 1000 این پمپ ها بیشتر روغنکاری و تغذیه در فشار های کمتر از 1000 استفاده می شود. کاهش بازدهی در اثر سایش در پمپ های دنده ای داخلی بیشتر از پمپ های دنده ای خارجی است.

پمپ پره ای:

به طور کلی پمپ های پره ای به عنوان پمپ های فشار متوسط در صنایع مورد استفاده قرار میگیرند. بازده حجم این پمپ ها 85% تا 90% است اما بازده کلی آنها به دلیل نشت های موجود در اطراف روتور پایین است. عمدتا این پمپ ها آرام و بی سرو صدا کار می کنند.

پمپ دیافراگمی:

 این مدل پمپ برای انتقال سیالات با ویسکوزیته مختلف مناسب است. البته در هنگام انتخاب باید به مقدار هزینه های لازم برای تامین و نگهداری هوای فشرده در نظر داشت. این مدل پمپ ها قادر هستند در انتقال مواد حساس بوده و همچنین توانایی کار به صورت خشک را نیز دارا می باشد.

پمپ دیافراگی
             پمپ دیافراگمی 

لوب پمپ ها:

از این مدل پمپ ها بعضا ئر مواقعی که محدودیت فضای جهت نصب وجود دارد مورد استفاده قرار میگیرد.

از دیگر پمپ های این مجموعه: دوزینگ پمپ، پمپ دورانی، پمپ خودمکش فاضلاب، پمپ انتقال فاضلاب، است.

شرایط خرید پمپ های صنایع غذایی:

پمپ های صنایع غذایی همانطور  که بهش اشاره شد از انواع مختلفی تهیه شده. با توجه به نوع ساختمان و نوع کاربرد و ظرفیت های مختلف و فرآیندهای موفقیت آمیز در دسته بند های مختلفی قرار میگیرد. برای اطلاع از نحوه خرید می توانید با شرکت تولیدی تلمبه توس مونو پمپ ایران تماس 

   36650114 – 051

  بگیرید تا کارشناسان ما در خرید پمپ های صنایع غذایی راهنمایی لازم را انجام دهند.

انتقال مواد غذایی :

انتقال آرام گوجه فرنگی به خط بسته بندی و سایر امکانات فراوری در مورد سایر مواد غذایی مانند سیب زمینی، هویج، نخودفرنگی و …. صدق می کند. در مواردی که مستقیم به بسته بندی مانند میوه ها از جمله سیب و پرتقال می رود، نیاز به یک روش ظریف در انتقال آنها دارد. کبودی و سایر آسیب های جسمی می تواند ناشی از تحویل شدید میوه ها از طریق خط باشد.

قیمت پمپ های صنایع غذایی:

در زمان بلند مدت هزینه های در حال اجرا باید به اندازه کافی باشد تا شرایط خرید برای مصرف کننده فراهم شود. هزینه های انرژی هرسال در حال افزایش است و شرکت ها در تمام امکانات خود به راه حل های صرفه جویی در مصرف انرژی نیاز دارند. از دیگر راه های صرفه جویی در هزینه تهیه کالا از خود تولید کنندگان است با خرید از تولید کننده میتوانید از دیگر شرایط مانند هزینه های نگهداری و تعویض قطعات هزینه را به حداقل رساند.

“جهت خرید و مشاوره رایگان با ما، می توانید از اطلاعات زیر استفاده کنید”

مشهد، پیامبر اعظم (بزرگراه آسيايي) 25 و 27

 پلاک 69، واحد 4 شرکت تلمبه توس

   36650114 – 051

 36650941 – 051

09155155811

09010567595 🟢

مشاوره تلفنی