• yafa
  • جولای 08, 2021
  • بدون دیدگاه


مهندسی معکوس از جمله واژه هایی است که طی دهه های اخیر بسیار بیشتر از گذشته مورد استفاده قرار گرفته و حتی امروزه در ادبیات روز مره از آن استفاده می شود. با شناخت محصول و درک عوامل موثر در مشخصه های آن، اولین پیش نیاز بهبود کیفیت و نوآوری است که لازمه آن درک مهندسی از مبانی عملکردی قطعه است. بحث در مورد علم مهندسی معکوس از سال 1990 میلادی آغاز شده و در بعضی از مجله های علمی به صورت یک طبقه بندی علمی از آن صحبت می شود. شرکت تلمبه توس ارائه دهنده انواع پمپ ها و مونو پمپ ها بوده.

مهندسی معکوس توانایی گرفتن اطلاعات از کد منبع و ایجاد و ارتقا مدل است. با تغییر نیازها، تغییر مستقیم کد می تواند وسوسه انگیز باشد و اگر مدل تغییر کند سپس کد تغییر یافته و از مدل تولید می شود.

با مهندسی معکوس باعث می شود همیشه مدل با کد همسان نگاه داشته شود. پمپ های بتنی از دیگر محصولات این شرکت بوده در این صفحه می توانید تفاوت آن را با پمپ های مهندسی معکوس مقایسه کنید.

برای بازیابی و تشخیص اجزای تشکیل شده یک محصول به خصوص در صورت عدم دسترسی به طرح اولیه آن از مهندسی معکوس استفاده می شود. در فرآیند مهندسی معکوس، نسبت به خواندن بسته، کلاس ها رابطه ها صفات و عملیات از کد اقدام خواهد کرد.

مهندسی | مهندسی معکوس
                  مهندسی معکوس

کاربرد مهندسی معکوس

وقتی جواب یک مسئله را می دانیم، اما نمی دانیم این جواب پاسخ به چه سوالی است.

اما سوال و پاسخ را می دانیم اما نمی دانیم مسیر و فرآیند رسیدن به این پاسخ چه بوده است؟

به طور معمول هدف این نوع مهندسی، استخراج دانش یا طراحی نهفته در یک محصول است. این کار معمولا با هدف تولید مجدد یا تحلیل آن محصول انجام می شود. به وسیله این روش بیشتر اطلاعات ممکن است در باره ی ایده های مختلف طراحی که برای تولید یک کالا استفاده می شود بدست آید. با این وسیله هم می توان کالا را دوباره تولید کرد و هم می توان از ایده های مفید آن برای تولید کالایی جدید بهره برد. همین امر باعث شده که مهندسی معکوس به یکی از شاخه های مهم مهندسی تبدیل گردد و همواره نگاه ها به صورت، تولیدات وارد شده به بازار جلب گردد. این پمپ جایگاه ویژه و کاربرد های متفاوتی دارد مانند پمپ های نفت، گاز که در صنایع پتروشیمی و پمپ صنایع پالایشگاهی کاربرد دارد.

مزایای مهندسی معکوس پمپ :

ایجاد توانایی و تقویت تکنیکی فناوری ساخت از طریق شناخت و درک کامل محصول ( اخذ دانش فنی محصول) و به وجود آوردن اعتماد به نفس در مهندسان و کارشناسان صنعت در مواجهه با صنایع و فنی آوری های وارداتی

امکان طراحی یک محصول بهنگام  در سطح استانداردهای جهانی با کشف راه های جدید بهبود و توسعه محصول در جهت ارضای نیازهای مشتری همانند عملکرد بهتر، افزودن ویژگیهای مطلوب و رفع نواقص محصول، همچنین ارضای نیازهای بازار مثل تغییر فناوری یا بهبود آن و کاهش هزینه

ایجاد توان بالقوه جهت جذب، به هنگام انتقال فناوری های پیشرفته در عرصه جهانی

تربیت نیروی متخصص مورد نیاز در صنایع استراتژیک

به وجود آوردن قدمهای سیستماتیک برای کمک به درک و مستندسازی طراحی و فرآیند طراحی

مهندسی معکوس در زمینه های مختلف نرم افزاری و سخت افزاری برای غلبه بر عیبها یا گسترش توانایی دستگاه موجود، تهیه قطعات یدکی و ایجاد مراکز پشتیبانی و تعمیر و نگهداری دستگاه های پیشرفته به عنوان ابزار یادگیری و ابزاری برای کمتر کردن هزینه ها و قیمت تمام شده در بازار، ابزاری برای رقابت، برای بالا بردن کارایی نرم افزارمورد استفاده قرار میگیرد و در حیطه های سخت افزار و نرم افزار اهمیت ویژه ای دارد.

تفاوت پمپ مهندسی معکوس با پمپ صنایع فولاد

مهندسی معکوس در بعضی کشورها مثل ژاپن اجرا می شود که با کپی برداری از کشورهای دیگر محصولات با کیفیتی را تولید می کنداما تمام مردم دنیا با وجود تحسین محصولات ژاپنی بعلت کپی برداری از روی محصول از آنها ایراد می گیرند.اگر کپی برداری راه مطمئنی برای رسیدن به هدف باشد چه مانعی دارد که این کار انجام شود.این امر درباره کشور های در حال توسعه و جهان سوم با وجود شکافت عمیق بین این کشور ها و کشورهای توسعه یافته باید این امر پیش بگیرند.استفاده از روش مهندسی معکوس برای کشورهای در حال توسعه بهترین روش برای دسترسی به فن آوری، رشد و توسعه می باشد.

مهندسی | مهندس یمعکوس
                    مهندسی معکوس

مهندسی معکوس به دو دسته تقسیم می شود:

  1. مستقیم
  2. معکوس

یک مهندس در روش مستقیم هنگام طراحی یک شی از ابتدا، مشخصات طراحی را ترسیم می کند و نقشه ها و الگو هایی را اماده می کند و در نهایت شروع به ساخت آن شی می کند. اما در مقابل مهندس معکوس، که گاهی اوقات مهندسی برگشت نیز نامیده می شود، فرآیندی است که در نرم افزار، ماشین آلات، هواپیما، سازه های معماری و سایر محصولات برای استخراج اطلاعات طراحیشان تجزیه می شوند. غالبا، این مهندسی مستلزم تجزیه ساختار های فردی محصولات بزرگ تر است. فرآیند مهندسی معکوس شمارا قادر می سازد تا تعین کنید که چگونه یک قسمت که قبلا طراحی شده است، دوباره بازسازی، ترمیم و یا از نو ساخته شود. پمپ های اسکرو و پمپ بشکه کش و دوزینگ پمپ و…… تمامی آنها با کمک مهندسی معکوس و  قابل تعمیر و بازسازی هستند

اهداف مهندسی معکوس

با کمک مهندسی معکوس می توان برای قطعات فرسوده و ناکار آمد جایگیزینی قدرتمند پیدا کرد.

خدمات و تعمیر قطعات

روش er یک روش مطمئن برای ترمیم قطعات است

تجزیه و تحلیل نقص

برای زمانی که علارغم تمام محاسبات قطعه با محصول شما کارایی مطلوبی ندارد می توان با بهره گیری از روش مهندسی معکوس این نقص را تحلیل و با سرعت بیشتری نسبت به راه های دیگر آن را برطرف کرد

بهبود قطعات

یکی از پر طرفدارترین کاربد های RE  ارتقای قطعات و یا محصولات است.

مهندسی | پمپ مهندسی
                   مهندسی معکوس

تشخیص و حل مسئله

یکی از اهداف مهندسی  معکوس رسیدن از پاسخ به صورت مساله است برای مثال این مورد باید بگویم فرض کنید شما می خواهید محصولی را در بازار عرضه کنید مانند یک پمپ و یا اینکه ایده ای جدید دارید، ما در تلمبه توس با این روش نزدیک ترین فرآیند برای تولید و یا محصول و یا قطعه خاص در اختیار شما می گذاریم. همچنین می توانید پمپ های جابجایی مثبت و پمپ های جابجایی غیر مثبت، پمپ دورانی، پمپ معدنی، پمپ خود مکش فاضلاب، پمپ انتقال فاضلاب، انواع پمپ های روتاری و پمپ استیل و مونو پمپ فوم بتن را از این شرکت تهیه کنید.

“جهت خرید و مشاوره رایگان با ما، می توانید از اطلاعات زیر استفاده کنید”

مشهد، پیامبر اعظم (بزرگراه آسيايي) 25 و 27

 پلاک 69، واحد 4 شرکت تلمبه توس

   36650114 – 051

 36650941 – 051

09155155811

09010567595 🟢

مشاوره تلفنی