• yafa
  • جولای 08, 2021
  • بدون دیدگاه

پمپ صنایع فولادی کاربرد های زیادی در صنایع دارد.یکی از بزرگترین مصرف کنندگان پمپ های صنعتی شرکت های فولاد هستند که علاوه بر آب های تمیز پساب های صنعتی را نیز شامل می شوند. لذا پمپ های تلمبه توس تولید که تولیدکننده انواع پمپ های سانتریفیوژ و اسکرو پمپ های صنعتی می باشد می تواند جایگاه خاص خودش را داشته باشد.

با ورود فولاد در عرصه ی صنعت، صنایع پا به پیشرفت گذاشتند. فولاد توانست جایگاه خود را در بسیاری از صنایع ثبت کند و روز به روز به فواید وجود آن در صنایع مختلف اضافه شود علاوه بر فولاد پمپ صنایع پتروشیمی و پمپ پالایشگاهی و همچنین پمپ صنایع غذایی روند خوبی در پیشرفت داشتند.

صنایع | پمپ صنایع فولاد
                  پمپ صنایع فولاد

تفاوت فولاد با سایر فلزات در صنعت:

تفاوتی که فولاد با سایر فلزات دارد، قرار گرفتن جایگاه خود در صنایع مختلف است. در ساخت سازه های مختلف، همچنین دستگاه های صنعتی، ماشین ها و بسیاری از صنعت های دیگر بکار رفته  است.

تفاوت دیگر این پمپ ها را می توانید با پمپ های جایجایی مثبت در این صفحه بررسی کنید.

نقش فولاد در ساخت پمپ صنعتی:

نقش اصلی فولاد جابه جایی و انتقال میعانات می باشد که با ورودش به این صنعت، انقلاب بسیاری را ایجاد نمود. آنچنان که در این دستگاه در صنایع دارویی،کاغذ سازی، در صنایع پتروشیمی، نفت و گاز و حتی صنایع غذایی و ….. استفاده می شود.

آیا این پمپ ها جز پمپ های جابجایی  غیر مثبت هستند؟

صنایع فولاد و آهن

به موازات پیشرفت صنعت فولاد، ماشین آلات و تجهیزات بکار رفته در این صنعت نیز دچار تکامل و رشد گردید. گیربکس ها از جمله تجهیزات مهمی هستند که در صنعت فولاد بکار گرفته می شود. صنایع فولاد یکی از صنایع مهم و پایه محسوب می شود که برخی از صنایع پایه به این صنعت وابسته هستند.

در صنعت پیشرفته فولاد گیربکس ها جزو تجهیزات مهمی هستند که در موازات این صنعت، ماشین آلات و تجهیزات  به کار رفته نیز دچار تکامل و رشد شده اند کوره ذوب آهن، ماشین آلات و تجهیزات ریخته گری،فورج و نورد از جمله این موارد هستند.

فولاد به آلیاژهای آهن که دارای حدود 2هزارم تا 2 درصد کربن هستند نامیده می شود که علاوه بر کربن و آهن دارای عناصر آلیاژی دیگر هم هستند که آهن و کربن در تمام انواع فولادها به صورت ثابت وجود دارند .خواص فولاد بستگی به درصد کربن بکار رفته در آن است. این پمپ ها می توانند در پمپ بتنی کاربرد داشته باشند؟

پمپ خلاء خشک در جداسازی فولاد

برای از بین بردن گاز ؛ بخار و آب در محصولات فرآوری شده  در بسیاری از صنایع از پمپ خلاء خشک استفاده می شود که کمک بسیار بزرگی برای بالا بردن کیفیت محصولات است مثلا می تواند هیدروژن را از فولاد مذاب استخراج کند و کیفیت فولاد را بالا ببرد یا با جداسازی گاز و از بین بردن کربن باعث کاهش نقص می شود

از مزایای جداسازی در فولاد اینست که فولاد های کم کربن نسبت به ماشین های منبت کاری و قالب سازی بسیار نرم تر و ساده تر هستند.پمپ خلاءخشک ، بدون بخار مناسب ترین برنامه فولادی برای جداسازی است.

از عوامل تخریب کیفیت فولاد ، دمای بالای بخار یا گاز و مقدار زیادی گرد و غبار می تواند  باشد.پمپ خلاء خشک می تواند زمان تولید فولاد را کوتاه و کیفیت فولاد را بهبود بخشد.از پمپ خلاء خشک بدون روغن می توان در محیط خشن استفاده کرد.

فولاد | پمپ صنایع فولاد
پمپ صنایع فولاد

اجزاء اصلی این دستگاه:

حال نوبت اجزای تشکیل دهنده ی پمپ صنعتی می باشد. همانطور که اشاره شد، این دستگاه شامل اجزای کوچک و بزرگی است که هرکدام از این اجزا نقش فولاد را پر رنگ تر می نماید. این اجزا در این دستگاه دارای وظایف مختلفی می باشد. اجزایی مانند میل بادامک، شفت، شاسی ها، یاتاقان، و همچنین پروانه های آن و یا به عبارتی پره های پروانه ی آن و کوپلینگ.

اجزایی که پمپ صنعتی در آن نقش بسزایی دارد و به عبارتی دیگر می توان اشاره داشت که وابسه به این دستگاه می باشند، مثل گیربکس، توربین های بخار، و با توربین های گاز همگی تحت تاثیر از این دستگاه می باشند.

تجهیزات صنعتی استفاده در صنایع فولاد

ماشین آلات و تجهیزات ریخته گری، فوج و نورد از تجهیزات اصلی کارخانه تولیدی فولاد هستند. پمپ، گیربکس، الکتروگیربکس و الکترو موتور مواردی هستند که د راین صنعت به اثبات رسیده اند. در این صنعت پمپ های مختلفی به کار می رود که جز و پمپ های سانتریفیوژ از جنس نای هارد مهم ترین  آنها می باشند که تلمبه توس توانایی تولید آن را دارد.

انواع گیربکس هایی که در صنعت فولاد به کار می روند

گیربکس صنعتی صنایع فولاد با کاربری سنگین

گیربکس دور متغیر

گیربکس کرانول با گیربکس هلیکال صنایع فولاد

گیربکس شافت مستقیم صنایع فولاد

گیربکس حلزونی صنایع فولاد

فولاد خام اولین ماده جامد به دست آمده از فولاد مذاب است. امروزه برای به دست آوردن فولاد خام از روش های مختلفی استفده می شود. این روش ها را می توان به طور کلی به دو دسته تقسیم کرد:

  1. احیای  مستقیم
  2. احیای غیر مستقیم

روش اول همان روش سنتی در تولید فولاد خام بوده و اما روش دوم محدودیت های زیست محیطی کمتری نسبت به روش سنتی دارد. تکنولوژی های مورد استفاده بعد از تولید فولاد خام که در تولید محصولات فولادی به کار می رود یعنی ریخته گری به سه روش میانی و نیمه تمام تبدیل می شود:

  1. شمش فولاد
  2. فولاد مذاب برای ریخته گری
  3. محصولات بدست آمده از ریخته گری

 

پمپ | پمپ صنایع فولاد
                          پمپ صنایع فولاد

 

خرید پمپ صنایع فولاد

برای اطلاع از شرایط خرید و نحوه کار می توانید از کارشناسان تلمبه توس که تجربه فراوانی در این زمینه دارند راهنمایی لازم را دریافت کنید.کارخانه تولیدی تلمبه توس با بهره گیری از دانش مهندسان و کارشناسان خبره آشنا به انواع پمپ ها و کاربرد انها در صنایع مختلف، در تامین تجهیزات مورد نیاز برای صنایع مختلف آماده است.

از دیگر پمپ هایی که می توانید از شرکت تلمبه توس خریداری کنید عبارتند از:

پمپ دورانی 

مونو پمپ فوم بتن

پمپ گریز از مرکز

پمپ اسکرو

دوزینگ پمپ

قیمت پمپ های صنایع فولاد

قیمت ها در حال بروز رسانی می باشد برای اطلاع از قیمت ها می توانید با کارشناسان قسمت فروش کارخانه تماس بگیرید.

“جهت خرید و مشاوره رایگان با ما، می توانید از اطلاعات زیر استفاده کنید”

مشهد، پیامبر اعظم (بزرگراه آسيايي) 25 و 27

 پلاک 69، واحد 4 شرکت تلمبه توس

   36650114 – 051

 36650941 – 051

09155155811

09010567595 🟢

مشاوره تلفنی