پمپ انتقال فاضلاب یکی از انواع پمپ های است که فاضلاب تصفیه نشده و دارای جامدات همچون پسماند ها و پساب های خام را به ارتفاع و مکانی بالاتر منتقل می کند. در قرون وسطی سیستم دفع فاضلاب نادیده گرفته شد و همین موضوع باعث شد درصدی متوسطی از مردم مریض و کشته شوند. جز دسته ازمونو پمپها می باشند. امروزه به دلیل افزایش شهر ها و شهر نشینی مقوله ای به نام فاضلاب شهری نیاز به پمپ هایی مخصوص پمپاژ کردن فاضلاب بیش از بیش احساس می شود. در نتیجه در اوایل دهه 1800 میلادی استفاده از پمپ فاضلابی به صورت جدی در سال 1884 در امریکا توسط شرکت فاضلاب ایزاک انجام شد. پمپ های فاضلابی اسامی دیگری نیز دارد که در اینجا به بررسی موارد دیگر پمپ های فاضلاب می پردازیم می توانید تفاوت این پمپ را با پمپ اسکرو رو را بررسی کنید.

این پمپ جز پر فروش ترین پمپ ها بوده و انواع مختلف تولید می شود. پمپ های آب و فاضلاب برای مصارف صنعتی، خانگی، بهداشتی، پزشکی و در صنایع گوناگون چون پتروشیمی، صنایع غذایی و لبنی، صنایع نساجی، صنایع کنسرو سازی، صنایع قند و شکر و در کشتارگاه ها و ….. مورد استفاده قرار میگیرد.

پمپ های آب و فاضلاب بر اساس ساختار، جنس بدنه و قطعات، کاربرد و غیره به انواع مختلفی چون پمپ های عمودی، پمپ های افقی، سانتریفیوژ، پمپ های لجن کش و کف کش، سیرکولاتورها تقسیم بندی میشود برای اطلاع از پمپ های جابجایی مثبت به این صفحه مراجعه کنید. تفاوت پمپ هایی جابجایی مثبت و پمپ جابجایی غیر مثبت به این صفحه سر بزنید.

پمپ چاه یت پمپ لجن کش همواره از قدیمی ترین نوع پمپ تخلیه و از استاندارد های تخلیه چاه می باشد. بدین منظور که اگر چاهی پر شده باشد ابتدا پیدا کردن درب چاه و پس از آن باز کردن درب چاه و تخلیه چاه به وسیله لجن کش می باشد.

آیا این نوع پمپ با پمپ خود مکش فاضلاب متفاوت است؟

 

پمپ لجن کش:

به پمپ هایی که وظیفه انتقال آب های غلیظ بر عهده دارند، پمپ های کف کش و یا لجن کش می گویند. منظور از آب های غلیظ آب هایی است که دارای ناخالصی هایی مثل گل و لای، لجن ته نشین شده، ذرات ریز شن، و زباله ریز می باشند. این پمپ ها جز رده بندی پمپ های سانتریفیوژ می باشند و کاملا در سیالی که می خواهند پمپاژ کنند مستغرق می باشند.

شرکت تلمبه توس عرضه کننده انواع پمپ های آب و فاضلاب هستند. پمپ های مونو مونو پمپ ایران قابلیت اطمینان و تحمل بالا بر اساس نوع نیاز مشتری دارند. با توجه به تجربه بالای شرکت تلمبه توس در زمینه مواجه با هرگونه مشکل در خصوص پمپ های انتقال فاضلاب این مجموعه توانسته با استفاده از بهترین مواد اولیه، بهترین طراحی با کیفیت ترین محصول قابل دسترس در دنیا را داشته باشد.

برای اطلاع از قیمت های دوزینگ پمپ تلمبه توس وارد این صفحه شوید

انواع پمپ های فاضلاب:

پمپ های فاضلاب با هوای فشرده

پمپ های فاضلاب با جریان هوا

پمپ های پیجواره

پمپ های فاضلاب با هوای فشرده:

پس از جمع شدن فاضلاب در منبع و پر شدن آن دریچه ورودی به فاضلاب بسته می شود و با کمک کمپرسور هوای فشرده به منبع وارد و فاضلاب را به پایین فشار می دهد تا از دریچه خروجی و با کمک لوله زیر فشار به سطح مورد نظر بالا رفته و جریان یابد. به علت تماس نداشتن فاضلاب به پره های پمپ این پمپ ها و بالابرها حساسیت زیادی در برابر مواد معلق در فاضلاب ندارند. بازده آنها کم است و در نتیجه کاربرد آنها محدود و تنها برای انتقال فاضلاب های کم و بسیار آلوده می تواند اقتصادی باشد.

پمپ های فاضلاب با جریان هوا:

وقتی که فاضلاب دارای مواد معلق کوچک و سنگین در عمق زیادی باشد کاربرد اینگونه پمپ ها مناسب است. کار این پمپ ها با کمک جریان هوایی که بوسیله یک کمپرسور و لوله جداگانه به پایین ترین نقطه لوله بالا آورنده فاضلاب دمیده می شود انجام میگیرد. کمپرسور با فشار 3 تا 5 اتمسفر هوا به دهانه لوله انتقال فاضلاب می دمد. هوا از لوله و آب زیر فشار از لوله وارد و با فاضلاب آمیخته شده و موجب کاهش وزن مخصوص مخلوط گردیده و سبب می شود که فاضلاب و مواد معلق در آن به بالا هدایت گردد.

پمپ های پیچواره:

بالا بردن پمپ های پیجوار با پمپ های ارشمیدسی قدیمی ترین نوع پمپ هایی هستند که در جهان به کار رفته اند. تاریخ کاربرد این پمپ ها را برای بالا آوردن آب از رودخانه نیل و دوران فرعونیان مصر مربوط می شود. این پمپ ها دارای مزایایی هستند امروزه هنوز کاربرد آنها به ویژه در تصفیه خانه های فاضلاب مورد توجه می باشد. ساختمان پمپ های پیچوار، محور این پمپ ها با افق زاویه ای برابر  23 تا 25 درجه می سازد. طول محور پمپ ها، حداکثر 6 تا 8 متر می باشد و لذا این پمپ ها می توانند ارتفاع تلمبه زنی برابر 8 تا 4 متر را تامین نمایند.

پمپ های دورانی

اصول کار این پمپ ها بر استفاده از نیروی گریز از مرکز ناشی از دوران پره های متحرک پایه گذاری شده است. ذرات آب به فاضلاب به کمک پره های نامبرده به سویپره ها و مجازیهای هدایت کننده و بوسیله آنها به سوی لوله خروجی پمپ فرستاده و فشرده می شوند. در شبکه جمع آوری امروزه بجز در موارد استثنایی در بیشتر ایستگاه های پمپاژ فاضلاب از پمپ های دورانی استفاده می شود. برتری این پمپ ها در ارزانی آنها، کاربرد آسان تر و ایمنی بیشتر در کار می باشند. عیب این پمپ ها حساسیت آنها در برابر مواد معلق در فاضلاب است نسبت به پمپ های غلیظ کش که با تغییراتی در شکل و تعداد پره ها می توان از این حساسیت کاست، ولی این کار معمولا همراه با پایین آمدن ارتفاع تلمبه زنی و بازده آنها می باشد.

پمپ آب:

پمپ وسیله ای است مکانیکی که انرژی مکانیکی را به سیال منتقل نموده و فشار آن را بالا میبرد تا این فشار پمپ چاه برای غلبه بر اصطکاک های سیال با بدنه لوله، شیرآلات، دیواره کانال و….. مصرف شود و سیال به محل مورد نظر منتقل شود. نیاز به جابجایی مایعات علی الخصوص آب همواره از دغدغه های مهم بشر از زمان باستان بوده است.

کاربرد های پمپ آب:

پمپ های خانگی، مسکونی

پمپ خانگی | پمپ خانگی پمپ آب
پمپ خانگی،مسکونی

پمپ های کشاورزی

پمپ کشاورزی| پمپ
پمپ کشاورزی

پمپ های صنعتی

پمپ صنعتی | صنعت پمپ
پمپ صنعتی

پمپ های آتشنشانی

پمپ آتش نشانی| پمپ، پمپ ایران
پمپ آتشنشانی

کاربرد پمپ فاضلاب

عملکرد پمپ فاضلابی، جابجایی و انتقال موارد دفع شده سیستم فاضلاب شهری است، فروش پمپ فاضلابی تقریبا در تمامی صنایع انجام می شود. مهم ترین آنها می توان به موارد زیر اشاره کرد. 

پتروشیمی

صنایع روغنی

صنایع آرایشی و بهداشتی

صنایع دارویی

صنایع لبنیات

صنایع تولید و قند و شکر

صنایع نساجی

کشتارگاه

لایروبی

پمپ های صنایع غذایی و پمپ صنایع پتروشیمی هر کدام جایگاه مخصوص به خود را دارند و از پمپ های فاضلاب جدا هستند.

مزایا و معایب پمپ فاضلابی

مزایا:

عدم سایش و خوردگی و نیز رسوب گرفتگی و انسداد مسیر پمپاژ در لجن ها و فاضلاب های شیمیایی

دوام بالا

تنوع و کارایی متفاوت برای تمام صنایع و منابع آب های زیرزمینی

آسانی کار با کمپرسور و خود پمپ

دارای حساسیت بالا در برابر ذرات جامد و معلق سیال

مقاوم در برابر کاویتاسیون

معایب:

قیمت پمپ فاضلابی به دلیل هزینه بسیار زیاد کمپرسور و قطعات اصلی پمپ بالا می باشد

پایین بودن مقدار مکش و سرعت آن

وجود اکسیژن در مسیر سیال که باعث افت سرعت می شود

خرید پمپ فاضلابی و نحوه انتخاب آن

خرید پمپ فاضلابی و گزینش آن به یک سری موارد که در همه پمپ ها مشترک می باشند و نیز مواردی که مخصوص این نوع پمپ هستند وابسته می باشد:

انداره، قدرت و دور موتور پمپ

میزان دما، خورندگی و سایندگی، ابعاد ذرات و ویسکوزیته سیال

جنس و نوع پروانه

محور دوان

مستغرق بودن یا نبودن

قیمت پمپ فاضلاب

شرکت تلمبه توس پیشرو در زمینه طراحی و تولید انواع پمپ ها با برترین و بالاترین کیفیت های شناخته شده، برای استفاده های متنوع از منابع معتبر مختلف است. قیمت ها در حال بروز رسانی می باشد برای اطلاع از قیمت و موجودی و مشاوره رایگان با ما

                           تماس بگیرید، ما منتظر صدای گرم شما هستیم. شرکت تلمبه توس (مونو پمپ ایران)

                                                                                 

                                                                 05136650941 – 05136650114

 

“جهت خرید و مشاوره رایگان با ما، می توانید از اطلاعات زیر استفاده کنید”

مشهد، پیامبر اعظم (بزرگراه آسيايي) 25 و 27

 پلاک 69، واحد 4 شرکت تلمبه توس

   36650114 – 051

 36650941 – 051

09155155811

09010567595 🟢