• yafa
 • جولای 06, 2021
 • بدون دیدگاه

پمپ پالایشگاهی برای پالایشگاه ها ساخته شده اند. که شامل پمپ های جابجایی مثبت و انوا پمپ های سانتریفیوژ می باشد. پمپ ها در پالایشگاه ها و صنایع مختلف، در بازار وجود دارند. مانند پمپ صنایع فولاد، پمپ های صنایع شیمیایی، پمپ های صنایع پتروشیمی، پمپ صنایع غذایی. در اینجا می خواهیم شما را با تجهیزات پالایشگاهی آشنا کنیم.

تجهیزات پالایشگاهی شامل:

شیر ها

وسیله ای است برای مهار کردن جریان و فشار سیالات که وظیفه اصلی آن در ذیل توضیح داده شده:

قطع و وصل کامل جریان مایعات و گازها

تنظیم عبور مقدار مورد نیاز مایعات و گاز ها

جلوگیری از بازگشت مایعات و گاز های عبور کرده

پمپ | پمپ پالایشگاه
                        پمپ پالایشگاه

توربین ها

دستگاهی است که از سیال انرژی میگیرد و آن را توسط محوری منتقل می سازد اما معمولا گفته می شود توربین پمپی است که معکوس کار می کند.

تقسیم بندی توربین ها

توربین های هیدرولیک

توربین بخار

توربین گازی

جداکننده:

جدا کننده در واقع عملی است که طی آن مخلوط مواد گازی، مایع و جامد وجود دارند را از یک دیگر جدا می کند. که به حالت گاز خام ورود به پالایشگاه معمولا شامل گاز، نفت و جامدات می باشد. 

جداکننده ها 3 نوع هستند

جدا کننده عمودی

جدا کننده افقی

جدا کننده کروی

پمپ:

پمپ های شامل چند نوع هستند

 1. پمپ های گریز از مرکز
 2. پمپ های جابجایی مثبت
 3. پمپ جابجایی غیر مثبت
 4. کمپرسور

کمپرسور ماشین هایی هستند که فشار گاز را با کاهش حجم آن به صورت مکانیکی افزایش می دهند. هوا در اکثر موارد فشرده می شود، ولی گازهای طبیعی مانند: نیتروژن و اکسیژن نیز همراه آن فشرده می شوند. 

کمپرسور بصورت خلاصه بصورت زیر دسته بندی می شود:

 1. کمپرسور های جدا شدنی افقی
 2. کمپرسور های جدا شدنی عمودی
 3. کمپرسور های جدا شدنی گریز از مرکز
 4. کمپرسور های جدا شدنی رفت و برگشتی

مبدل های حرارتی

مبدل های حرارتی مانند پمپ ها و مخزن ها بطور وسیعی در اکثر واحد های فرآیندی کاربرد دارند. چرا که کنترل حرارت به عنوان بخش مهمی از عملیات کارخانه به حساب می آید و می تواند بصورت کاربرد مستقیم و یا تبادل انجام شود.

خشک کن

برای رطوبت زدایی در مواد جامد بکار می رود

درام:

عموما درام ها مخازن فولادی سیلندر شکلی هستند که در محل فرآیند به عنوان ظرف واسطه، سیال را از تجهیزات تقطیر کننده و کندانسور تحویل می گیرند. بخار جمع آوری کرده و آن را به قسمت های دیگر فرآیند همین طور درام ها سیال را از مدار جریان تولید بخار و ذخیره، جهت استفاده های دیگر با استفاده از پمپ انتقال می دهند.

طرح بسیار زیادی وجود دارد که می توان نوع پمپ را شناسایی کند برای انتخاب پمپ بهتر است از منابع مطمئن خریداری کنید. برای خرید راحت تر می توانید از شرکت تلمبه توس که خود تولید کننده انواع پمپ ها بوده راهنمایی بگیرید.

از دیگر پمپ های تولیدی این شرکت موارد زیر است:

پمپ غلیظ کش

پمپ بشکه کش

 روتایر پمپ از نوع اسکرو پمپ

مونو پمپ فوم بتن

پمپ های گریز از مرکز

پمپ انتقال فاضلاب

دو نوع پمپ وجود دارد که به روش های مختلف کار می کند و اکثر پمپ ها را پوشش می دهد.

پمپ های سانتریفیوژ

پمپ های سانتریفیوژ معمولا برا مایعاتی که دارای ویسکوزیته نسبتا (حداکثر 1000cs) هستند استفاده می شود. با این حال یک پمپ دوغاب گریز از مرکز می تواند مایعات را با مقدار زیادی ذرات ریز جامد نیز انتقال نماید. این پمپ از یک پروانه که تیغه دوار برای تولید مکش است، استفاده می کند و مایع از طریق لوله ها حرکت می کند.

انواع پروانه ها

 1. جریان محوری
 2. جریان شعاعی
 3. جریان مختلط
 4. پمپ های جابجایی مثبت
پمپ | پمپ پالایشگاهی
                    پمپ پالایشگاهی

کاربرد پمپ وکیوم در پالایشگاه 

کاربرد وکیوم پمپ در جداسازی هیدروکربن ها با زنجیره طولانی، از تقطیر خلا در پالایشگاه های روغن استفاده می شود.

مواد سنگین باقی مانده که روش تقطیر اتمسفری فراوری نشده را در برج تقطیر دیگری تحت خلا تقطیر می کنند. به دلیل کاهش فشار در برج خلا نقطه جوش اجزای باقی مانده کاهش می یابد و هیدروکربن های سنگین بدون تجزیه تبخیر می شوند، که این امر در دماهای بالاتر اتفاق می افتد.

کاربرد پمپ وکیوم در صنعت و گاز

پمپ های وکیوم آبی به عنوان یکی از پرکاربرد ترین وکیوم در صنعت نفت وگاز می باشد،در صنعت نفت و گاز هر جا برای انتقال و کمپرسور گازها صحبت می شود، نقش وکیوم آبی انکارناپذیر است. از جمله گاز های خورنده و خطرناک، کلر، co2، گازهای انفجاری و گاز های بسیار سمی با وکیوم پمپ آب در گردش می باشد.

خرید پمپ پالایشگاهی

پمپ های پالایشگاهی بر اساس نوع و کارایی به چند دسته تقسیم می شود. هر کدام با توجه به نوع کاربرد و جایگاه خاص خود باید در همان جا استفاده شود. پمپ ها بهتر است  از تولیدی ها تهیه کنید پیشنهاد ما به شما شرکت تلمبه توس(مونو پمپ ایران) است. تلمبه توس با توجه با سابقه فراوانی که در این زمینه دارد می تواند بهترین نوع خدمات را به مشتریان خود عرضه کند و همچنین در کیفیت بهترین شناخته شده است.

قیمت پمپ پالایشگاهی

پمپ های بر اساس کارایی قیمت های متفاوتی دارد. قیمت ها در حال بروز رسانی می باشد. برای اطلاع از قیمت می توانید با کارشناسان مجرب شرکت تلمه توس تماس بگیرید.

“جهت خرید و مشاوره رایگان با ما، می توانید از اطلاعات زیر استفاده کنید”

مشهد، پیامبر اعظم (بزرگراه آسيايي) 25 و 27

 پلاک 69، واحد 4 شرکت تلمبه توس

   36650114 – 051

 36650941 – 051

09155155811

09010567595 🟢

مشاوره تلفنی