فوم بتن چیست؟ ساخت دستگاه فوم بتن چگونه است:

فوم بتن بر اساس ارزیابی دقیق بر روی قطعات مورد نیاز، نوع قطعه، کیفیت آن و سطح اجرای آن صورت میگیرد. در ساخت دستگاه فوم بتن بسیار مهم است که به اصول ساخت دستگاه دقت کنیم و یک سری نکات را رعایت کنیم تا در نهایت محصولی تهیه شود که هم از نظر وزن موقعیت خوبی داشته باشد و هم مقاومت و استحکام آن بالا باشد.

کارخانه مونو پمپ ایران این گونه پمپ ها را در دو نوع سه فاز و تک فاز تولید کرده است. ابداعی که در این کار به کار رفته است در تولید نوع از پمپ ها در این کارخانه است مربوط به نصب دریچه شستشو بر روی باکس ورودی پمپ است.

پمپ بتنی | مونو پمپ
مونو پمپ بتنی،فوم بتن

هدف اصلی این واحد جلب رضایت مشتریان است و برآورده کردن نیاز آنها با رعایت دقیق کیفیت محصول و پایین بودن قیمت تمام شده برای خریدار می باشد.

برای اطلاع از قیمت پمپ های مانند: اسکرو پمپ، پمپ انتقال فاضلاب، پمپ معدنی و پمپ دورانی و دیگر پمپ های می توانید با شرکت تلمبه توس تماس بگیرید.

بتن سبک که آن را با نام اسفنجی می نامند بدلیل داشتن حباب های منظم هوا در بتن می باشد. فوم بتن از ترکیب سیمان، ماسه بادی، آب و فوم تشکیل شده است. فوم بتن علاوه بر داشتن مزایای بتن معمولی دارای وزن مخصوص کم، مقاومت فشاری بالا، عایق حرارتی و صوتی بسیار مناسب، هزینه مالی کمتر، سرعت در اجرای کف سازی و بدلیل سبکی باعث کاهش بار مرده ساختمان می شود.

ساخت دستگاه فوم بتن به چه صورت است؟

برای دستگاه فوم بتن نیاز به میکسر است. میکسر ها همان ابزاری هستند که مخلوطی به صورت یک نواخت تهیه می کنند و طرز ترکیب و مخلوط سازی آنها بسایر مهم است. میکسر های بتن معمولی نمی توانند برای فوم بتن استفاده شوند و دستگاه و میکسر مخصوص بتن به صورتی طراحی می شود تا ترکیب استانداردی فراهم شود. در نظر داشته باشید در دستگاه فوم بتن یکی از بخش های مهم میکسر ها و مونو پمپ ها هستند.

پمپ بتنی | دستگاه بتن
دستگاه سیار پمپ بتنی

مزایای فوم بتن

عدم حمل مواد اولیه به طبقات

مقاومت عالی در برابر یخ بندان و همچنین نفوذ آب

امکان پمپ کردن آن تا ارتفاع 50 متر از سطح زمین

مقاومت فوق العاده بالا در برابر آتش سوزی عدم انتقال حرارت آتش

کمی ارزان تر از روش سنتی

امکان ایجاد برش در سطح فوم بتن برای اجرا یا تعمیر کردن تاسیسات

عایق حرارتی و صوتی بسیار خوبی به دلیل وجود هوا و فضای متخلخل

معایت فوم بتن

در کنار مزایای بی شمار  فوم بتن این ماده از معایبی نیز برخوردار است که شامل موارد ذیل میشود:

به طور کلی بهتر است در محیط های کوچک و بسته از فرآیند فوم بتن استفاده نشود، چرا که با افزایش حرارت د رمحیط ماده ی درون فوم بخار شده و مشکلاتی برای سلامت انسان به وجود می آورد.

قطعات پیش ساخته ابن محصول مقرون به صرفه نیست

فرآیند اجرای فوم بتن نیاز به متخصصین امر برای عملیات فوم بتن کاری کف دارد

زمان خشک شدن طولانی تر

ممکن است به مرور زمان بر سطح فوم بتن رو کف ترک و شکستگی ایجاد شود که در صورت عدم نگهداری مناسب، ترک های موجود بر روی سطح فوم بتن مشکلاتی را ایجاد خواهد کرد.

با بررسی انواع پمپ های روتاری و پمپ استیل می توانید راحت تر پمپ مورد نظر خود را پیدا کنید

کاربرد های فوم بتن

شیب بندی پشت بام و سقف

ساخت بلوک های سبک غیرباربر

پوشاندن و ضخیم کردن سقف و کف در صورت لزوم

قالب گیری سازه های فولادی برای محافظ از آن ها در برابر آتش و خوردگی

پر کردن حفره ها

عایق کاری لوله کشی های آب

ساخت دیواره های پارتیشن و دیواره های پانلی

نحوه اجرا و اعمال فوم بتن

جالب بدانید که برای ساخت فوم بتن ابتدا ماسه نرم را به همراه سیمان و در آخر هم با آب در دستگاه میکسر یا مخلوط کننده پس از میکس شدن فوم بتن، مونو پمپ وظیفه پمپاژ ملات فوم بتن را بر عهده دارد. این پمپ مشابه پمپ های لوله ای بوده با این تفاوت که دارای یک دریچه بازدید در پهلو به جهت تخلیه مواد می باشد. پمپ زیر مخزن دستگاه بتن ساز فوم بتن نصب شده و دارای ورودی فلانج و خروجی سر شیلنگی می باشد. این پمپ ها در دو رنج ظرفیت به بازار عرضه می شود.

در نظر داشت باشید کارایی فوم بتن با پمپ بتنی متفاوت است

از دیگر کاربرد های فوم بتن، داشتن بتن سبک سلولی به ویژه فوم بتن است. این کاربرد هم در خط تولید بلوک های سبک و هم در دستگاه های پرتابل کف ریزی به فوم بتن صورت میگیرد. شرکت تلمبه توس ای گونه از پمپ ها را در دو نوع سه فاز و تک فاز تولید کرده است.

صنایعی که مونو پمپ از آن استفاده می کنند:

از مونو پمپ ها در مترینگ ها و اندازی گیری و پمپاژ و انتقال هر گونه مایعات و سیالاتی که چسبندگی، با غلظت بالا و ویسکوزیته بالایی دارند استفاده می شود.

از مونو پمپ ها برای زمینه هایی که نیاز به مایعات چسبنده پمپاژ شده یا انتقال داده شده پیدا می کند، یا در هنگام فعالیت به سرعت زیاد و فشار بالا در عین یکنواخت بودن جریان و نبود تلاطم، بسیار استفاده می شود.

این مونو پمپ ها بدلیل دارا بودن ویژگی هایی مانند برخورداری از جریان متناسب با سرعت پمپ، در زمینه های دوزینگ  مایعات چسبناک مانند مواد افزودنی و مواد شیمیایی هم امکان به کار گرفتن را دارند.

از دیگر پمپ ها می توان به پمپ بشکه کش اشاره کرد این نوع از پمپ های ساده وکار آمد و در عین حال مفید می باشند که برای تخلیه سیالات متفاوت از درون بشکه ها و درام ها در صنایع مرتبط به کار برده می شود

پمپ بتن | پمپ بتنی سبک
پمپ بتنی سبک

نحوه خرید مونو پمپ فوم بتن

برای خرید این نوع پمپ ها می توانید از شرکت تلمبه توس تهیه کنید این مجموعه با داشتن کارشناسان مجرب و خبره که سابقه زیادی در تولید انواع پمپ های مثل دوزینگ پمپ، پمپ غلیط کش، پمپ های جابجایی مثبت و پمپ های جابجایی غیر مثبت را دارند.

قیمت مونو پمپ فوم بتن

مونو پمپ ها همانطور ک توضیح داده شد با توجه به کارایی و متریال استفاده شده دارای قیمت های متفاوتی می باشند برای اطلاع از قیمت ها می توانید با کارشناسان فروش ما تماس بگیرید تا در مورد نحوه سفارش و قیمت اطلاعات لازم را در اختیار شما قرار بدهند.

“جهت خرید و مشاوره رایگان با ما، می توانید از اطلاعات زیر استفاده کنید”

مشهد، بزرگراه آسيايي، آزادي 93 کارخانه تلمبه توس

بين سعادت 12 و 14، پلاک 69، واحد 4

   36650114 – 051

 36650941 – 051