پمپ صنایع معدن ازنوع  پمپ های گریز از مرکز افقی است با محفظه حلزونی و یک طبقه می باشد. پرونده بالانس دینامیکی گردیده و محور به وسیله نوار گرافیکی آب بندی می شود. یکی از ویژگی های مهم این پمپ ها استفاده از قطعات سایشی تعویض شونده می باشد. برای آب بندی این نوع پمپ ها معمولا از نوار های گرافیتی و مکانیکال سیل استفاده می شود و در صورت نیاز سیال خارجی هم برای خنک کاری اجزا آب بندی می توان استفاده نمود.

تفاوت این پمپ با پمپ های جابجایی مثت

بطور کلی پمپ های معدنی یا اسلاری پمپ ها، پمپ هایی هستند که برای انتقال مایعات همراه با ذرات جامد مورد استفاده قرار می گیرد. اسلاری، مخلوط و ترکیبی از هر نوع سیال به همراه مقداری ذرات جامد است. 

پمپ | پمپ معدنی
                       پمپ معدنی

کاربرد پمپ معدنی

برای پمپاژ مایعاتی مانند گل حفاری، آب گل آلود (دارای شن و ماسه)، دوغاب مصالح ساختمانی، محلول موم، مخلوط مواد نفتی سنگین، صنایع نورد فولاد، کاغد سازی، معادن و پمپاژ سیالات و پمپ دارای ذرات سایشی بالا می تواند مورد استفاده قرار گیرد.

مشخصات فنی پمپ معدنی

قطرخروجی:  50 تا 150 میلیمتر

ظرفیت آبدهی: تا 350 متر مکعب در ساعت

ارتفاع: تا 70 متر

درجه حرارت سیال در آب بندی: با نوار گرافیت از 0 تا 80 درجه سانتیگراد 

فشار تست: 10 بار

پمپ های معدنی برای انتقال مایعات همراه با ذرات جامد مورد استفاده قرار میگیرند. مخلوط و ترکیب هر نوع سیال به همراه مقداری ذرات جامد اسلاری است که جریان اسلاری را ترکیب، نوع، اندازه، شکل و مقداری ذرات جامد به همراه خصوصیات و طبیعت انتقال سیال، مشخص می کند.

پمپ های اسلاری

اسلاری ها به دو گروه اشباع شده و اشباع نشده تقسیم می شود.مشخصات اسلاری های اشباع نشده اینست که ذرات نرمی دارند که مخلوط یکنواخت و پایداری ایجاد می کند و ویسکوزیته ی سیال را افزایش می دهد. این اسلاری ها به دلیل خواص سایشی کمی که دارند هنگام انتخاب باید توجه ویژه ای به آنها کرد زیرا اغلب رفتار مشابه سیالات معمولی ندارند که به این نوع سیال که رفتار مشابه با سیالات معمولی ندارند، سیالات غیرنیوتنی می نامند.

اسلاری های اشباع شده به علت ذرات زبر و خشنی که دارند تمایل دارند مخلوط غیریکنواختی ایجاد کنند بنابراین در محاسبه ی جریان و توان باید توجه ای ویژه ای به عمل آورد. این ذرات زبر و خشن، خواص سایشی زیادی دارند و بخش عمده ی کاربرد های اسلاری را تشکیل می دهند که گاهی اوغات این اسلاری را ((اسلاری ناهمگن)) می نامند.

در پمپ های معدنی برای پمپاژ اسلاری از پمپ های مختلفی استفاده می شود که متداول ترین پمپ اسالاری، پمپ های سانتریفیوژ هستند. در پمپ اسلاری سانتریفیوژ، مانند پمپ های سانتریفیوژ مایعات تمیز، از نیروی گریز از مرکز (که توسط پروانه ایجاد می شود) برای ایجاد انرژی حرکتی به اسلاری استفاده می شود که تشابه پمپ اسلاری سانتریفیوژ با پمپ های سانتریفیوژ مایعات تمیز همین جا خاتمه می یابد. برای انتخاب پمپ های اسلاری سانتریفیوژ، ملاحظات مربوط به اندازه و سایز پروانه و نوع طراحی گذرگاه پروانه برای عبور ذرات جامد، آب بندی مناسب محور و انتخاب بهینه ی متریال برای عمر طولانی، می بایست مورد توجه مهندسی که قطعات تحت تماس با سیال پمپ را انتخاب می کند قرار گیرد. قطعات در تماس با سیال، می توانند در معرض سایش یا خوردگی شیمیایی قرار گیرند. برای دست یابی به سرعت های پایین کاری، پمپ های اسلاری، سایز بزرگتری نسبت به پمپ های آب تمیز دارند که این کار باعث می شود که سرعت سیال در پمپ، کاهش یافته و نرخ سایش کاهش یابد. یاتاقان ها محور نیز در پمپ های اسلاری بسیار قوی تر و صلب تر بوده و معمولا برای کارهای سنگین طراحی می شوند. 

پمپ اسلاری | پمپ معدنی اسلاری
                    پمپ معدنی اسلاری

خرید پمپ معدنی از تلمبه توس

پمپ های معدنی تلمبه توس تهیه شده از بهترین متریال در جنس بدنه و ابزار بکار رفته در پمپ است استاندارد ها و کیفیت ها در تمامی پمپ ها رعایت شده است. برای خرید و بررسی انواع پمپ ها و مونو پمپ ها می توانید از کارشناسان خبره تلمبه توس راهنمایی بگیرید.

از دیگر تولیدات شرکت تلمبه توس:

پمپ مهندسی معکوس

پمپ صنایع فولاد

پمپ بتنی

پمپ پالایشگاهی

پمپ صنایع پتروشیمی

پمپ غلیظ کش

و….. می باشد که با کلیک روی پمپ مورد نظر می توانید تمامی اطلاعات آن پمپ را بررسی کنید

پمپ های اسلاری سانتریفیوژ

این نوع پمپ ها در دو نوع پروانه فلزی و یا با روکش لاستیکی طراحی و ساخته شده اند. آب بندی این نوع پمپ ها از طریق سیل های مکانیکی خاص و نیز شیرهای آب مجزا برای شستشوی این سیل ها صورت میگیرد که باعث می شوند روند تخریب سیل ها کاهش و طول عمر پمپ ها افزایش پیدا کنند.

این پمپ ها برای دوغاب مواد معدنی حاوی ذرات جامد با دانه بندی متفاوت، با هدف دستیابی به نیاز های فرآیندی کارخانه جات مختلف طراحی و ساخته می شوند.

طراحی و ساخت این نوع پمپ ها، محصول سال ها فعالیت مداوم و مهندسی و تحقیقاتی شرکت تلمبه توس است.

برخی از ویژگی پمپ های گریز از مرکز، سانتریفیوژ ضد سایش و لاستیکی طبیعی می باشند.

این ویژگی ها عبارتند از:

در 9 سایز تولید می شوند

هد 45 متر را تامین می نمایند

سه نوع آبندی دارند

قیمت پمپ معدنی

پمپ های معدنی با توجه به توضیحات داده شده نوع و کاربرد های متفاوتی دارد. پمپ های آب معدنی با دیگر پمپ های: اسکرو پمپ و پمپ صنایع غذایی و بشکه کش، دوزینگ پمپ متفاوت است و جایگاه متفاوتی ام دارد. شرکت تلمبه توس با توجه به سابقه فعالیت زیاد در ساخت و تولید پمپ ها و مونو پمپ ها توانسته رضایت خیلی از مشتریان عزیز را به خود جلب کند.

پمپ | پمپ آب معدنی
                        پمپ آب معدنی

تمامی پمپ ها ویژگی و مشخصات فنی خاصی دارند و هر پمپ را نمی توان در صنایع دیگر استفاده کرد زیرا ممکن است به آن صنعت خسارت وارد کند و کار به درستی انجام نگیرد. برای کسب اطلاعات و نحوه خرید و قیمت های بروز می توانید با شرکت تلمبه توس (مونو پمپ ایران) واقع در مشهد تماس بگیرید تا تمامی اطلاعات لازم را کارشناسان خبره به شما بدهند.

پمپ های دو مکشه معدن و دو مکشه عمودی معدن، تمامی آنها در مصارف دریایی و مصارف عمومی پالایشگاه ها کاربرد دارد. تمامی برای سیستم های تامین آب در مصارف صنعتی استفاده می شود.

“جهت خرید و مشاوره رایگان با ما، می توانید از اطلاعات زیر استفاده کنید”

مشهد، پیامبر اعظم (بزرگراه آسيايي) 25 و 27

 پلاک 69، واحد 4 شرکت تلمبه توس

   36650114 – 051

 36650941 – 051

09155155811

09010567595 🟢