پمپ یک نوع توربو ماشین بوده که از آن برای انتقال سیال از نقطه ای به نقطه ای دیگر استفاده می شود. اسکرو پمپ تک پیچ (single screwe) معروف به مونو پمپ یکی از انواع پمپ های جابجایی مثبت می باشد.

مونو پمپ چیست؟

مونو پمپ دارای یک استاتور مارپیچی بوده که معمولا از جنس لاستیک می باشد. درون آن یک ماردون فلزی به نام روتور  قرار دارد که چرخش این ماردون سیال را در راستای محور پمپ به گردش در می آورد. مونو پمپ (اسکرو پمپ ها )برای انتقال سیالات با میزان  سایندگی بالا و مخلوط های سیال چند فازی مورد استفاده قرار می گیرند به این سیالات بالا گاهاً پمپ غلیظ کش نیز گفته می شود. مونو پمپ در چندین دسته تقسیم می شود که بسیار پرکاربرد می باشد و از آنها در صنایع آب و فاضلاب، معدنی، شیمیایی و دارویی، غذایی و شیمایی، نفت، گاز و پتروشیمی، صنایع دریایی، خورشیدی و کشاورزی و کاربردهای عمومی استفاده می شود. منو پمپ دارای اجزای مختلفی مانند: الکترو موتور، گیربکس، روتور، استاتور، بدنه و سیستم آب بندی می باشد که هرکدام دارای وظیفه خاص خود می باشند. مونو پمپ های ایران تلمبه توس مونو پمپ ایران تولید کننده انواع  پمپهای افقی، عمودی، پمپ های بشکه کش و….. با کاربری های مختلف در ایران می باشد.

به مونو پمپ، منو پمپ، پمپ حفره پیشرونده، پمپ ماردونی، تک اسکرو، پمپ اسکرو خارج از مرکز مارپیچی گفته می شود که جز گروه پمپ های جابه جایی مثبت می باشند. این پمپ در صنعت با استفاده از یک علامت تجاری خاص شناخته می شوند که به آن Monho Pump، Mono Pump و یا Monyo Pump گفته می شود. برای اطلاع از پمپ های دورانی میتوانیدبه این صفحه مراجعه کنید

 

 

اجزای تشکیل دهنده مونو پمپ:

مونو پمپ | اجزای مونو پمپ

اجزای تشکیل دهنده مونو پمپ

 1. روتور مارپیچی تک راه
 2. استاتور با حفره مارپیچی دو راهه
 3. شافت
 4. میل گاردن
 5. یاتاقانها
 6. بدنه

روتور:

جز اصلی گردنده مونو پمپ بوده همانطورکه در بالا گفتیم با چرخش آن، سیال به جلو رانده می شود. بخش گردنده و مارپیچی با گام های درشت که دنده های عمیق و مرکز باریک دارد. جنس روتور بسته به نوع سیال قابل انتقال متفاوت بوده. وقتی سیال دارای سیلیس و خاصیت سایش بوده روتور را با پوشش کُرُم آبکاری می کنند. جنس روتور معمولا از استیل، فولاد ضد سایش و ضد زنگ است.

نکته: هر چه سطح روتور صاف تر و صیقلی باشد، عمر قطعه بیشتر است و پمپ نرم تر کار می کند.

فشار پمپ به تعداد گام های روتور بستگی دارد. هر 2 گام شامل یک مرحله  Stage می باشدحدودا هرگام روتور 3 بار فشار ایجاد می کند. طراحی روتور معمولا به دو روش یک راهه و دوراهه می باشد.

استاتور:

استاتور از دو قسمت داخلی و خارجی تشکیل شده است. قسمت داخلی از جنس الاستومر و خارجی از جنس فولاد است. به قسمت خارجی بدنه گفته می شود. بصورت مارپیچ دوراهه روتور را در خود جای می دهد. معیوب شدن استاتور در اثر خشک کارکردن می تواند در اثر نبود روانکاری سیال پمپ شونده باشد و باعث بالا رفتن اصطحکاک بین روتور و استاتور می شود.

الاستومر یعنی از جنس پلاستیک طبیعی و مصنوعی است. پلاستیک ها مانند تفلون، پلی پروپلن و ….  ساخته می شوند.

الکترو موتور:

برای انتخاب پمپ باید به نوع سیال و میزان دبی و دانسیته و ویسکوزیته توجه داشت.  هر چه دور موتور بالاتر باشد دبی خروجی پمپ نیز افزایش پیدا می کند.نیرویی وارد شده در سیال با توجه به موارد ذکر شده بستگی دارد.

گیربکس:

برای تغییر دور موتور به میزانی که در خواست داریم و کنترل دور ظرفیت پمپ به وسیله گیربکس دور فرکانسی، گیربکس دور متغیر و در مواردی از تسمه و پولی استفاده می شود.

 

مشخصات فنی مونو پمپ:

مونو پمپ ایران از یک استاتور لاستیکی که در واقع به شکل یک لاله حلزونی داخلی می باشد که در داخل استاتور پیچیده شده تشکیل شده اند. فشار خروجی این دستگاه از 3 تا 160 بار قابل دستیابی است. ظرفیت فشاری پمپ به تعداد طبقات آن بستگی دارد. روتور مونو پمپ دارای یک سیل پیوسته در سر تا سر استاتور است که  این سیل بصورت پیوسته مسیر سرتاسری شرکت مونو پمپ ایران را طی می کند و باعث سرپایی یک جابجایی مثبت می شود. همانطور که اشاره شد مونو پمپ ایران یا منو پمپ از دسته بندی پمپ های جابجایی مثبت است. برای انتقال سیالات غلیظ و موادی که دارای بافت حساس بوده استفاده می شود. سیال ها با قرار گرفتن در فضای خالی بین روتور و استاتور فشرده شده و با فشار به بیرون پمپاژ می شود. ظرفیت این پمپ ها بر حسب متر مکعب است که مونو پمپ تا ظرفیت 200 متر مکعب در ساعت پمپاژ می کند.

برندهای مونو پمپ :

مونو پمپ | مونو پمپ
مونو پمپ

کاربرد مونو پمپ:

مونو پمپ ها برای برای انتقال مایعات چسبنده با غلظت بالا یا کاربرد هایی که فشار بالا همراه با جریان متناوب و بدون تلاطم مورد نیاز است، به کار می رود. این مایعات ممکن است شامل دوغاب، خمیر، کاغذ، پساب واحد های تصفیه فاضلاب و خمیر کارخانه های بازیافت کاغذ و کارخانه های صنایع شیمیایی و شوینده باشد. این پمپ ها به دلیل داشتن جریان مناسب با سرعت پمپ، برای دوزینگ مایعات چسبناک مانند مواد افزودنی و مواد شیمیایی ممکن است استفاده شود. بطور کلی این پمپ ها در مترینگ و اندازه گیری هرگونه مایعات و پمپاژ کردن مواد با غلظت بالا کاربرد دارد.

قیمت مونو پمپ:

قیمت مونو پمپ ها در حال بروز رسانی می باشد جهت استعلام قیمت و خرید با واحد فروش تماس بگیرید با تشکر. مونو پمپ ها بر اساس نوع کاربرد قیمت های متفاوتی دارند.

نوع پمپ قیمت
مونو پمپ نچ Netzsch تماس بگیرید
مونو پمپ آلویر تماس بگیرید
مونو پمپ اینوکسپا تماس بگیرید
مونو پمپ جسبرگر تماس بگیرید
مونو پمپ روتور تماس بگیرید
مونو پمپ واگن تماس بگیرید
مونو پمپ ایران تماس بگیرید

 

مونو پمپ ها در صنایع نفت و گاز و پتروشیمی،  پمپ صنایع غذایی و صنایع سیمان کاربرد دارد. که متداول ترین کاربرد های آن را می توان بصورت زیر نام برد:

 1. پمپاژ انواع خمیر
 2. انتقال فاضلاب و لجن
 3. ملات و سیمان
 4. پمپاژ عسل و خامه و مرکبات،نفت خام و……

از مونو پمپ استفاده های گوناگونی می شود می توان به پمپاژ لجن های کف مخازن و سیالات نفتی، رزین و پلیمر استفاده در فیلتر پرس ها و جداسازی آب و روغن، صنایع دارویی، دارو سازی، پمپ پالایشگاهی، پمپ صنایع فولاد  اشاره نمود.

نحوه عملکرد مونو پمپ

انواع مونو پمپ:

مونو پمپ با توجه به نوع کاربری تقسیم بندی گوناگونی دارد. تقسیم بندی بصورت زیر است:

1. مونو پمپ لوله ای(Pipe Mono Pump):

این مدل مونو پمپ تشکیل شده از روتور و استاتور بوده که بر اساس غلظت، دبی ماده، سایز و نوع مختلف است. مونو پمپ لوله ای از رایج ترین مدل مونو پمپ بوده که ورودی آن لوله ای شکل می باشد. تقریبا قابل استفاده در تمامی صنایع برای انتقال مواد بسیار چسبنده همراه ذرات جامد و یا بدون آن می باشد.از این نوع پمپ برای انتقال سیالات ویسکوز مثل عسل، رب و سیالات حاوی ذرات جامد بوده استفاده می شود. این دستگاه دارای طراحی بهینه بدنه برای دسترسی آسان به قطعات داخلی جهت شستشو با کمترین میزان باقی ماندن مواد است. همچنین بدلیل غلظت بالای سیال و مکش کم پمپ، سیال قابل انتقال باید بالاتر از دهانه ورودی پمپ باشد تا به راحتی خاصیت خود پرشوندگی داشته باشد استفاده می شود.

پمپ لوله ای | مونو پمپ لوله ای
مونو پمپ لوله ای

مشخصات مونو پمپ لوله ای:

مونو پمپ لوله ای حداقل حداکثر
دبی 2 متر مکعب در ساعت 200 متر مکعب در ساعت
فشار 2 بار 60 بار
توان 1.5 کیلو وات 30 کیلو وات
سرعت موتور 700 دور در دقیقه 1400 دور در دقیقه
ورودی 2 اینچ 8 اینچ
خروجی   6 اینچ
سرعت پمپ 40 دور در دقیقه 700 دور در دقیقه

 

2. مونو پمپ قیفی(Hopper Mono Pump):

این مدل مونو پمپ تشکیل شده از روتور و استاتور و هیلکس جلو برنده بوده که براساس غلظت، دبی ماده، سایز و نوع آن متفاوت است. این مدل کاملا شبیه پمپ لوله ای بوده با این تفاوت که در قسمت ورودی یک قیف  قرار گرفتهکه سایز این قیف بسته به ظرفیت پمپ متغیر است. این مدل دارای سیستم منحصر به فرد برای خرد کردن و له کردن مواد عبوری از پمپ است.دهانه قیفی طراحی  برای کابرد های متنوع ای دارد.

مشخصات فنی مونو پمپ قیفی:

مونو پمپ قیفی حداقل حداکثر
دبی 2 متر مکعب در ساعت 200 متر مکعب در ساعت
فشار 2 بار 60 بار
توان 1.5 کیلو وات 30 کیلو وات
سرعت موتور 700 دور در دقیقه 1400 دور در دقیقه
ورودی 2 اینچ 8 اینچ
خروجی   6 اینچ
سرعت پمپ 40 دور در دقیقه 700 دور در دقیقه
پمپ قیفی | مونو پمپ قیفی
مونو پمپ قیفی

 

مشخصات فنی مونو پمپ قیفی پل شکن:

مونو پمپ لوله ای حداقل حداکثر
دبی 2 متر مکعب در ساعت 200 متر مکعب در ساعت
فشار 2 بار 60 بار
توان 1.5 کیلو وات 30 کیلو وات
سرعت موتور 700 دور در دقیقه 1400 دور در دقیقه
ورودی 2 اینچ 8 اینچ
خروجی   6 اینچ
سرعت پمپ 40 دور در دقیقه 700 دور در دقیقه

 

3. مونو پمپ فوم بتن(Concrete Mono Pump):

مونو پمپ فوم بتن، بتنی سبک بوده که نام آن را بتن اسفنجی نامیده اند و خیلی ها با نام بتن  اسفنجی می شناسند. ترکیبات تشکیل دهنده این یتن از سیمان، ماسه بادی،آب و فوم تشکیل شده است. این ساختار بدلیل حباب های منظم هوا در بتن می باشد. فوم (ماده شیمیایی تولید کننده کف با پایه پروتئین حیوانی) می باشد. فوم بتن تمامی ویژگی یک بتن معمولی را دارد و وزن آن بسیار پایین است. در برابر فشار مقاومت بالایی دارد، دارای عایق حرارتی و صوتی بوده از دیگر ویژگی های این بتن قیمت پایین آن می باشد.

پمپ فوم بتن | مونو پمپ فوم بتن
مونو پمپ فوم بتن

مشخصات فنی مونو پمپ فوم بتن:

مونو پمپ فوم بتن حداقل حداکثر
دبی   20 متر مکعب در ساعت
فشار   15 بار
سایز ورودی   6 اینچ
سایز خروجی   2 اینچ
سرعت پمپ 400دور در دقیقه 100 دور در دقیقه

 

 

4 . مونو پمپ عمودی (Vertical Mono Pump):

این پمپ ها طوری طراحی شده که مواد با کمک قسمت ورودی پمپ به داخل مخزن امکان تخلیه را داشته باشد. از دیگر ویژگی های این پمپ می توان به انتقال مواد حاوی ذرات جامد نصب و راه اندازی آسان اشاره کرد.

پمپ لوله ای | مونو پمپ لوله ای
مونو پمپ عمودی

 

مونو پمپ ( پمپ اسکرو):

مونو پمپ های سری MSPT

پمپ اسکرو سری پمپ بصورت افقی جهت انتقال انواع سیالات و مایعات لزج و نیمه لزج بدون ذرات جامد یا حاوی ذرات جامديا فيبری با ابعاد نسبتا کوچک طراحی شده است.

مونو پمپ های سری MHPT

این مدل پمپ جهت نصب به صورت افقی برای انتقال انواع مایعات بسیار غليظ و لزج، یا مواد خمیری شکل که پمپاژ آنها بسیار سخت است، یا مواد حاوی قطعات جامد (تا ۶۰% عامل خشکی) که پمپهای سری MSPT قادر به انتقال آنها نیستند، طراحی شده است.

مونو پمپ های عمودی سری MVPT

این نوع پمپ بصورت عمودی، جهت انتقال انواع مایعات لزج و غير لزج با ویسکوزیته متوسط بدون ذرات جامد يا حاوی مواد جامد يا فيبری طراحی شده اند. این پمپها قابل نصب بر روی چاهکهای بتنی و مخازن فولادی می باشد. اجزاء پمپاژ در داخل سیال مستغرق هستند. این نوع پمپ می تواند در همه بخشهای صنعتی نظیر پمپاژ فاضلابها و لجنهای صنعتی از مخازن و چاهکهای ایستاده، انتقال محصولات زائد از مخازن در صنایع روغن های معدنی یا در صنایع قند جهت تخلیه مخازن شستشو کاربرد داشته باشد.

مزایای مونو پمپ:

مونو پمپ ها ازیک تکنولوژی استفاده میکنند و به همین دلیل نسبت به پمپ های دیگر مزایا و ویژگی های متنوعی دارندو مزایای مهم و قابل توجه این نوع پمپ های عبارتند از:

 1. پوشش وسعی از فشار و ظرفیت پمپاژها
 2. انتقال مواد دارای ذرات جامد
 3. انتقال مواد چندفازی
 4. دبی مناسب با سرعت موتور
 5. سر و صدای کم
 6. جریان یکنواخت و پیوسته
 7. تعمیر و نگهدارای آسان
 8. قابلیت پمپاژ مواد با غلظت بسیار بالا یا ویسکوزیته بالا تحت عنوان غلیظ کش

 

پمپ های گریز از مرکز یا سانتریفیوژ(Centrifugal Pump):

پمپ های گریز از مرکز یکی از مهمترین و اقتصادی ترین انواع پمپ به حساب می آید. نقش بزرگی در بخش های مختلف زندگی و صنعت را دارد. ساز و کار پمپ براساس نیروی گریز از مرکز است.به این صورت است که مایع به مرکز پمپ و پای پره های پروانه وارد می شود. این نوع پمپ ها بر اساس تبدیل انرژی جنبشی یک سیال جاری با فشار استاتیکی کار می کند.

پمپ های گریز از مرکز سری CPT:

این نوع پمپ از پمپ های گریز از مرکز و افقی است. یک طبقه با مکش محوری. رانش شعاعیمطابق با استاندارد Iso 2858 هستند. که شیپوره خروجی سیال عمود بر محور پمپ قرار گرفته است. پمپ و دستگاه های محرکه به صورت مجموعه های قابل انفصال که مستقیما توسط یک کوپلینگ انعطاف پذیر مناسب  و یا با استفاده از تسمه و چرخ تسمه بر روی شاسی به همدیگر متصل می شوند.

پمپ های گریز از مرکز سری NPT :

این نوع پمپ ها از نوع گریز از مرکز با پروانه غیر قابل انسداد، افقی، یک طبقه، با مکش محوری، رانش شعاعی و دارای پایه یاتاقان چدنی می باشد. که شیپور خروجی سیال عمود بر محور پمپ قرار گرفته است. پمپ و دستگاه محرکه به صورت مجموعه  های قابل انفصال مستقیما توسط یک کوپلینگ انعطاف پدیر مناسب و یا با استفاه تسمه و چرخ تسمه بر روی شاسی مشترک به یکدیگر متصل می شوند.

پمپ های مستغرق گریز از مرکز عمودی سری CSPT:

از نوع پمپ ای گریز از مرکز با محور عمودی، تک مرحله ای با پروانه رو بسته یا رو باز همراه با صفحه نصب چهارگوش و یا دایره ای شکل هستند که اجزا اصلی آن نظیر:(پوسته،فلنچها،درپوشها و….) بر اساس استاندارد DIN 240255 طراحی و پایه ریزی شده اند. آنها با 20 رنج طول شافت، قابلیت نصب بر روی هر نوع مخزن با هر نوع اندازه ای را از عمق 65 تا 600 سانتی متر را دارد.

 

پمپ استیل (Stainless Steel Pump):

پمپ استیل نوعی پمپ گریز از مرکز است این نوع پمپ از جنس فولاد ضد زنگ یا در اصطلاح استیل می باشد. پمپ استیل بصورت تک یا همراه با موتور در انواع مدل ها قابل ارائه می باشند. الکترو پمپ مناسب صنایع غذایی و پمپاژ مایعات اسیدی و خورنده می باشند.

دوزینگ پمپ (Dosing Pump):

نام دیگر پمپ های دوزینگ مترینگ پمپ (Metering Pump) می باشد که خیلی ها با این نام می شناسند. این نوع پمپ ها می توانند سیال را با دوز مشخصی تزریق و جابجا نمایند. به این نوع پمپ ها پمپ تزریق (Injection Pump) نیز گفته می شود. در این نوع پمپ های دبی قابل تنظیم بوده و عمل تزریق با توجه به فشار خط صورت میگیرد.

نکته: دبی: (در منابع آب به حجم آب جابجا شده از یک مقطع مشخص در مدت زمان مشخص دبی می گویند)

پمپ جابجایی مثبت (Positive displacement Pump):

پمپ های جابجایی مثبت آبدهی سیال به صورت ثابت و یکنواخت از داخل محفظه خود بیرون می رانند. پمپ های جابجایی مثبت برای هد بالاتر و ظرفیت هایی پایین تر بکار می روند. در اینجا مقداری از سیال درون محفظه ای که مرتبا از سیال پر می شود گیر می کند و در انتها با فشار بالای، از قسمت خروچی پمپ خارج می شود برای اطلاع بیشتر و نحوه سفارش می توانید به ادامه مطلب مراجعه کنید.

پمپ جابجایی غیر مثبت (Non Positive Displacement Pump):

پمپ های گریز از مرکز در واقع پمپهای جابجایی منفی هستند. پمپ های جابجایی غیر مثبت و یا دینامیکی، یک پره ی متحرک با حرکت دورانی، انرژی جنبشی را به فشار و یا سرعت تبدیل می کند. پمپ هایی جابجایی غیرمثبت چون کمتر در صنعت هیدرولیک استفاده می شوند توانایی زیادی در مقاومت برابر فشار بالا را ندارند.

 

پمپ آب و  فاضلاب:

پمپ تقویت کننده آب به افزایش فشار و حجم آبی که از شیر آب سردوش جاری می شود کمک می کند تا با کمبود آب در منزل مواجه نشویم. پمپ تقویت کننده آب از یک مخزن ذخیره سازی آب را به خانه یا مراکز تجاری که مشکل کمبود آب را دارند فراهم می سازد.

انواع پمپ های فاضلاب شامل پمپ های فاضلاب با هوای فشرده، پمپ های فاضلاب با جریان هوا،پمپ های پیچوار و پمپ های دورانی، می باشد و برای اطلاع دقیق تر می توانید به پمپ های خود مکش فاضلاب مراجعه کنید.

 روتاری پمپ:

این نوع پمپ ها قادرند به راحتی فشار را کاهش دهند. وقتی که پمپ روشن می شود با جابجا شدن پیستون باعث افزایش حجم درون پمپ می شود. این امر باعث می شود فشار درون پمپ روتاری کاهش پیدا کند. جز دسته های پمپ هایی جابجایی مثبت هستند. روتاری پمپ را می توانید از در صفحه مربوطه کامل تر  و با جزئیات دقیق تر مطالعه کنید. همینطور می توانید از سایت ما سفارش را ثبت کنید.

پمپ صنعتی :

پمپ صنعتی به دو دسته ی دینامیکی و پمپ جابجایی مثبت تقسیم می شود. پمپ های صنعتی در بازار وجود و می توانید از مجموعه تلمبه تلمبه توس که خود وارد کننده ی تمامی این پمپ ها می باشید تهیه کنید. هر پمپ کارکرد بخصوصی دارد که در حوزه های مختلف به خودش مورد استفاده قرار میگیرد. برای اطلاع از انواع و شرایط تهیه این نوع پمپ می توانید به اینجا مراجعه کنید.

 

پمپ  پالایشگاه پتروشیمی:

پمپ ها فقط برای ساختمان های مسکونی استفاده نمی شود بلکه در صنایع نفت، گاز، پتروشیمی و نیرگاه ها برای انتقال نفت خام ام حضور دارند. پمپ ها گاهی پول هم جابجا می کنند. در این جا به تمامی پمپ های پالایشگاهی، پمپ صنایع پتروشمی با انتخابی هوشمندانه هر یک می پردازیم.

پمپ غلیظ کش:

پمپ غلیظ کش از نوع اسکرو یکی از پمپ های پر کاربردی در صنایع مختلف است. پمپ غلیظ  کش از نوع اسکرو در دسته ی پمپ آب چابجایی مثبت قرار می گیرد. پمپ غلیظ کش در هر بار چرخش مقدار ثابتی از سیال را منتقل می کند. در ادامه مظلب به انواع پمپ های اسکرو و یا غلیظ کش می پردازیم.

پمپ صنایع غذایی:

پمپ صنایع غذایی یکی از تجهیزات پر کاربرد برای انتقال سیالات مختلف است. پمپ مخصوص کارخانجات صنایع غذایی یکی از محصولات مهم و پرکاربرد در صنایع غذایی می باشد. با توجه به نوع سیال و شرایط محیط انواع مختلفی دارند. برای آشنایی با انواع پمپ در صنایع غذایی می توانید به ادامه مطلب مراجعه کنید.

پمپ صنایع| صنایع غذایی
                      پمپ صنایع غذایی

انواع پمپ های گریز از مرکز جهت سیر کولاسیون و یا انتقال

انواع پمپ های اسکرو (مونو پمپ)

جهت انتقال مواد غلیظ و ویسکوز

پمپ معدنی:

پمپ معدنی یکی از انواع پمپ های پمپ گریز از مرکز افقی است با محفظه ی حلزونی و یک طبقه، پروانه یک سر آویز، موتو جدا و تک مکشه مرکزی می باشد. انتقال مواد در صنایع معدنی نیاز مند پمپ های مخصوصی است که علاوه بر امکان انتقال مواد حاوی ذرات ریز و درشت در برابر سایش مکانیکی و شیمیایی مقاومت خوبی داشته باشد. برای اطلاع از قمت پمپ معدنی و کاربر آن می توانید به این صفحه مراجعه کنید.

پمپ معدنی | پمپ معدنی تلمبه توس
                       پمپ معدنی

پمپ صنایع فولاد:

یکی از بزرگترین مصرف کنندگان پمپ های صنعتی شرکت های فولاد هستند پمپ صنایع فولاد که علاوه بر آب های تمیز پساب آب های صنعتی را نیز شامل می شود. فولاد یکی از صنایع مهم و پایه محسوب شده و پس از نفت و گاز پر حجم ترین کالای تولیدی کشور به کار می آید. برای اطلاع از قیمت و نحوه خرید به صفحه مربوطه مراجعه کنید.

صنایع فولاد | صنایع فولاد تلمبه توس
صنایع فولاد

پمپ صنایع کاغذ و سلولزی:

پمپ تا کانون در صنایع مختلف کاربرد های زیادی داشته در اینجا می خواهیم پمپ صنایع کاغذ و سلولزی را معرفی کنیم و با کاربرد های آن شویم.  پمپ اسکرو به طور گسترده در انتقال جهت کار استفاده می شود. در صنعت کاغذ در تمام فرآیند تولید می توان کار برد. انواع پمپ های گریز از مرکز و مونو پمپ (اسکرو پمپ) را مورد ارزیابی قرار داد. در این صفحه می توانید انواع پمپ های صنایع کاغذی و سلولزی را مشاهده کنید.

پمپ بتنی:

برای رسیدن بتن به محل پروژه نمی توان در ماشین های سنگین مثل کامیون بارگیری کرد نیارمند ابزار خاص برای انتقال را دارد. حمل و نقل بتن باید طوری باشد که هنگام جداسازی اتفاقی نیوفتد. برای این کار باید از ابزاری مانند پمپ بتنی استفاده شود. این پمپ ها انواع مختلفی دارد. برای اطلاع از قیمت و نحوه خرید و دیدن انواع پمپ بتنی به ادامه مطلب بروید.

پمپ بتن | بتن پمپ تلمبه توس
پمپ بتن

اسکرو پمپ یا پیچی:

این پمپ ها از نوع روتاری و یا جابجایی مثبت هستند. در این نوع پمپ جریان بصورت محوری عبور می کند. شامل دو دسته تک روتوری و چند روتوری می شوند و دسته چند روتوری به دو دسته زمان دار و غیر زماندار طبقه بندی می شود. سیال در این پمپ از بین پیج های نصب شده روی روتور حرکت می کند. این حرکت در سایر پمپ های روتاری به صورت دایره ای است. برای اطلاع از ویژگی های پمپ اسکرو وارد این صفحه شوید.

پمپ اسکرو | پمپ پیچی
پمپ اسکرو (پیچی)

پمپ های پیچی سری MSPT:

این سری پمپ به صورت افقی و عمودی جهت انتقال انواع سیالات و مایعات لزج و نیمه لزج بدون ذرات جامد یا حاوی ذرات جامد یا فیبری با ابعاد نسبتا کوچک طراحی شده است.

پمپ های پیچی سری MHPT:

این مدل پمپ جهت نصب به صورت افقی برای انتقال انواع مایعات بسیار غلیظ و لزج،یا مواد خمیری شکل که پمپاژ آنها بسیار سخت است، یا مواد حاوی قطعات جامد (تا 60 درصد عامل خشکی ) که پمپ های سری MSPT  قادر به انتقال آنها نیستند، طراحی شده است.

 

“جهت خرید و مشاوره رایگان با ما، می توانید از اطلاعات زیر استفاده کنید”

مشهد، پیامبر اعظم (بزرگراه آسيايي) 25 و 27

 پلاک 69، واحد 4 شرکت تلمبه توس

   36650114 – 051

 36650941 – 051

09155155811

09010567595 🟢

👇👇دانلود نسخه Pdf 

pdf توضیحات انواع مونو پمپ در سایت تلمبه توس