• yafa
  • جولای 13, 2021
  • بدون دیدگاه


پمپ صنعتی چیست؟ انواع پمپ های صنعتی؟ کاربرد های پمپ صنعتی؟ انواع مونو پمپ؟ پمپ وسیله ای است که انرژی خود را که توسط الکتروموتور، موتورهای حرارتی یا توربین های بادی دریافت کرده و به انرژی سیال گذرانده تبدیل می کند و باعث افزایش فشار و یا افزایش سرعت در مایع گذرنده می شود. در زمان های گذشته مخصوصا دورانی که شهر نشینی رو به رشد بود، یکی از نیاز های بشر انتقال آب از محل رودخانه ها و چشمه ها به شهر ها و زمین های کشاورزی بوده است. امروزه با گسترش شهرها و اختراع انواع پمپ ها روش های انتقال این پمپ بسیار راحت تر شده است. وجود پمپ بسیار ضروری است برای انتقال آب، انتقال سیال بسیار ضروری می باشد.

پمپ | پمپ صنعتی
                            پمپ صنعتی

پمپ صنعتی چیست:

پمپ صنعتی یک ماشین مکانیکی است که انرژی دریافتی بصورت الکتریکی و مکانیکی را به انرژی سیال گذرنده تبدیل می کند. انواع مختلفی از پمپ های صنعتی در بازار وجود دارد و هرکدام از پمپ های صنعتی کارکرد به خصوصی دارند و باید هر پمپ در حوزه خودش مورد استفاده قرار بگیرد. هر نوع پمپ صنعتی دارای مزایای مختص به خودش می باشد که دیگر پمپ ها این مزایا را ندارد.

وظیفه پمپ صنعتی

پمپ برای انتقال مایعات (به طور کلی سیالات) از یک سطح به سطح با ارتفاع بیشتر است.

انتقال مایعات از محل کم فشار به پر فشار

به عنوان تقویت کننده جریان (در خط لوله های طولانی)

انواع پمپ های صنعتی:

پمپ های صنعتی عموما به دو دسته تقسیم می شوند:

پمپ دینامیکی

پمپ جابجایی مثبت

پمپ دینامیکی:

این نوع پمپ ها از نوع پمپ گریز از مرکز بوده که برای افزایش سرعت مایع درون پمپ استفاده می شود. پمپ های دینامیکی یا سرعتی نوعی از پمپ ها هستند که به وسیله سرعت دادن به سیال، انرژی را به صورت پیوسته بین سیال ها انتقال می دهند. این پمپ ها دارای یک پروانه دوار جهت ایجاد مکش برای کشیدن سیال به داخل خود استفاده می کنند. این پمپ ها برای انتقال سیال با ویسکوزیته و فشار کم و دبی بالا استفاده می شود.

از معروف ترین این نوع پمپ ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

پمپ های جریان شعاعی

پمپ جریان محوری

پمپ های جریان مختلط

پمپ جابجایی مثبت

  • در پمپ های جابجایی حداکثر فشار به مقدار مورد نیاز سیستم تعیین میشود
  • در پمپ های جابجایی انرژی به صورت دوره ای در پمپ جریان می یابد
  • در پمپ جابجایی انرژی مستقیما به فشار تبدیل می شود
  • پمپ های جابجایی در جریان های اندک ولی فشار بالا و برای مایعات غلیظ به کار می رود
پمپ | پمپ جابجایی
                    پمپ جابجایی

پمپ های جابجایی مثبت از انواع های دیگر پمپ صنعتی هستند، این پمپ ها از نیروهای متناوب مثل یک پیستون که در حال عقب و جلو شدن است، برای انتقال نیرو به سیال استفاده می کنند. به همین دلیل سیال خروجی از این نوع پمپ ها به حالت ضربه ای جریان دارند.  

از معروف ترین این نوع پمپ های می توان به پمپ گریز از مرکز اشاره کرد. پمپ های سانتریفیوژ به خاطر مزایای زیادی که دارند از محبوب ترین پمپ های مورد استفاده قرار گرفته اند. 

حداکثر فشار در پمپ های دینامیکی محدود است و با بستن شیر خروجی یعنی شدت جریان صفر به وجود می آید.

در پمپ های دینامیکی انرژی ابتدا به سرعت تبدیل شده و در آخر توسط دیفیوژ به فشار تبدیل می شود.

در پمپ دینامیکی انرژی به صورت پیوسته و بدون قطع شدن در پمپ جریان دارد.

پمپ دینامیکی برای جریان های زیاد و فشار های متوسط به کار می رود.

پمپ سانتریفیوژ

به دلیل سادگی کارکرد یکی از محبوب ترین نوع پمپ ها در جهان شناخته شده است. این نوع پمپ دارای ساختمان محکم و با متریال استاندارد ساخته شده. هر گاه که پمپ سانتریفیوژ در حال کار باشد، فشار مایع از ورودی به سمت خروجی آن افزایش می یابد. بدین صورت فشار مایع را در طول کل سیستم هدایت می کند.

پمپ زیر آب

 پمپ فاضلاب از جمله نام های دیگر پمپ زیر آب هستند. 

کاربرد این نوع پمپ ها به صورت زیر است:

ساختمانی

خانگی

صنعتی

تجاری

روستایی

شهری 

و برنامه های بازیافت آب باران می باشد.

برخی از پمپ ها در انواع مختلفی از ساختمان ها برای تسهیل در جابجایی مواد مایع به کار برده می شوند. شرکت تلمبه توس تولید کننده انواع پمپ ها و مونو پمپ ها بوده که هر کدام در جایگاه مخصوصی به کار می آیند.

جایگاه این نوع پمپ ها در صنایع، خانگی و……. بوده مانند پمپ های صنایع فولاد، پمپ صنایع پتروشیمی، پمپ پالایشگاهی، پمپ معدنی و…. برای کسب اطلاع از این پمپ ها و اطلاع از قیمت می توانید پمپ ها را بررسی کنید.

پمپ ها توسط یک منبع انرژی تغذیه می شوند که می تواند یک موتور الکتریکی، موتورهای حرارتی و حتی توربین های بادی باشد. امروزه شناخت صحیح از پمپ های صنعتی و توانایی و کاربرد آن ها، لازمه ی درک چگونگی انجام بیشتر فرایند های صنعتی می باشد.

خرید پمپ صنعتی

همان طور که توضیح دادیم پمپ های صنعتی انواع های مختلفی دارد و هرکدام وظایفی مخصوصی را انجام می دهد. برای خرید از نوع پمپ ها می توانید از مجموعه تلمبه توس که سال ها در این زمینه فعالیت می کنند تهیه کنید. این مجموعه با داشتن پرسنل خبره توانسته جایگاه ویژه ای در بین رقبای خود بدست آورد. کیفیت این پمپ ها بسیار قابل رضایت بوده و از بهترین متریال ساخته شده است و همراه با طول عمر بالا و قابل رضایت خیلی از مشتریان خود بوده.

قیمت پمپ صنعتی

پمپ ها با توجه با کارایی و جایگاه دارای قیمت های متفاوتی می باشند برای اطلاع از قیمت های بروز رسانی شده می توانید با مجموعه تلمبه توس تماس بگیرید. تلمبه توس علاوه بر این پمپ های ذکر شده تولید کننده انواع پمپ های زیر می باشد:

پمپ بتنی

پمپ بشکه کش

دوزینگ پمپ

پمپ اسکرو . …….

“جهت خرید و مشاوره رایگان با ما، می توانید از اطلاعات زیر استفاده کنید”

مشهد، پیامبر اعظم (بزرگراه آسيايي) 25 و 27

 پلاک 69، واحد 4 شرکت تلمبه توس

   36650114 – 051

 36650941 – 051

09155155811

09010567595 🟢

مشاوره تلفنی