پمپهای سانتریفیوژ (گریز از مرکز) سری NPT

portfolio
portfolio
ساختمان پمپ
کاربرد

پمپهای گریز از مرکز سری NPT ساختمان پمپ؛ این سری پمپها از نوع پمپهای گریز از مرکز با پروانه غير قابل انسداد، افقی، یک طبقه، با مکش محوری،رانش شعاعی و دارای پایه یاتاقان چدنی می باشد. که شیپوره خروجی سیال عمود بر محور پمپ قرار گرفته است. پمپ و دستگاه محرکه به صورت مجموعه های […]

مشخصات
  • پمپهای گریز از مرکز سری NPT

ساختمان پمپ؛

این سری پمپها از نوع پمپهای گریز از مرکز با پروانه غير قابل انسداد، افقی، یک طبقه، با مکش محوری،رانش شعاعی و دارای پایه یاتاقان چدنی می باشد. که شیپوره خروجی سیال عمود بر محور پمپ قرار گرفته است. پمپ و دستگاه محرکه به صورت مجموعه های قابل انفصال مستقیما توسط یک کوپلینگ انعطاف پذیر مناسب و یا با استفاده از تسمه و چرخ تسمه بر روی شاسی مشترک به یکدیگر متصل می شوند. آب بندی محور این نوع پمپ ها اغلب توسط آب بند های مکانیکی مطابق با استانداردهای DIN و API انجام می گیرد. طراحی پروفیل پره های پروانه این نوع پمپ به صورت حلزونی شکل باعث می شود NPSH سیال قابل پمپاژ در مقایسه با پمپهای گریز از مرکز سری CPT به طور قابل توجهی در حدود ۵۰ تا ۶۰درصد کاهش یابد.

کاربرد:

این سری پمپ با پروانه دو یا سه پره ای حلزونی شکل (Worm-type) در دو نوع رو بسته (Close) یارو باز (Semi – open) به طور ویژه برای انتقال طیف وسیعی از مایعات گوناگون با PH های مختلف حاوی فیبر کوتاهی از گازها یا مواد جامد ساینده و فیبری با لزجت و دانسیته بالا (bonedrgs> 5%) یا ترکیبی از انواع مواد غلیظ در ارتباط با صنایع تبدیلی نظیر صنایع غذایی قند و شکر. کاغذ سازی، نفت و پتروشیمی و هر نوع صنایع مشابه دیگر طراحی شده است.

مشخصات کلی پمپهای گریز از مرکز سری NPT

General Specifications of centrifugal pumps (NPT)

Out Put Size :          65  to 250 mm    

Capacity :                  15 – 900 m3/h

Head :                      5 to 60 m

Max. speed:               1500 rpm

Max. temperature :       140 ◦C  

Max.Viscosity  :            800 Cst